Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bedri Baykam’ın yeni sergisi görücüye çıktı
Bedri Baykam’ın yeni sergisi görücüye çıktı
Bedri Baykam'ın 136. kişisel sergisi 'Arkabahçe' yoğun bir katılımla sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Magazin 11 Şubat 2016 - 23:31

Ünal Demirkaya / udemirkaya@sozcum.com

Türk resim sanatının ünlü ressamlarından Bedri Baykam'ın 136'ncı kişisel sergisi olan ‘Arkabahçe' önceki gün düzenlenen açılış kokteyli ile Piramid Sanat'ta sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergide en büyük ilgiyi Bedri Baykam'ın MDF'ye monte edilmiş tuval üzerine karışık teknik ve C-Print isimli çalışması oldu. Konuklar 500 bin TL değerindeki eserin önünde fotoğraf çektirdi.

‘Arkabahçe' adlı sergi 27 Mart tarihine kadar Piramid Sanat'ta izlenebilir.

 

İnci Aksoy

Ünlü ressam Bedri Baykam'ın 2013-2015 yılları arasındaki çalışmalarının yer aldığı sergide, ağırlıklı olarak tuvaller yer alıyor. Bir anlamda sanatçının düşünsel ve teknik planda kendi geçmişinin bir sentezini oluşturan serginin açılış davetine iş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü simalar katıldı. Eşi Sibel Baykam'la birlikte ev sahipliği yaparak konuklarıyla ilgilenen Baykam, eserleri hakkında bilgi vermeyi ihmal etmedi. Ünlü ressamın kurucusu olduğu Piramid Sanat bu sergiyle birlikte 156 sayfalık bir katalog ve ‘Eleştirmenlerin Kaleminden Bedri Baykam' adlı 500 sayfalık bir de kitap çıkardı.

Mehmet Ali - Jülide BerkmanYalçın Küçük

 

Son güncelleme: 08:16 - 12.02.2016
Etiketler