Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beklenen dizi Vatanım Sensin’e sayılı günler kaldı! Vatanım Sensin ayrıntıları
Beklenen dizi Vatanım Sensin’e sayılı günler kaldı! Vatanım Sensin ayrıntıları
Beklenen dizi Vatanım Sensin'in yayın tarihi belli oldu, ilgi çeken konusu ve sevilen oyuncularıyla yayın hayatına merhaba diyecek olan Vatanım Sensin'in ilk bölümü 27 Ekim günü Kanal D ekranlarında yayınlanacak. Vatanım Sensin dizisinin oyuncuları, konusu ve ilk bölüymüyle ilgili ayrıntılar haberimizde...
Magazin 24 Ekim 2016 - 18:07

Diziseverler tarafından merakla beklenen dizi Vatanım Sensin’in başlamasına saatler kaldı, 27 Ekim Perşembe akşamı ilk bölümü yayınlanacak olan Vatanım Sensin dizisi hakkında merak edilen ayrıntılar sosyal medyada konuşulmaya ve arama motorlarında aratılmaya başladı. Peki daha başlamadan bu kadar ilgi toplayan bu dönem dizisi hakkındaki ayrıntılar neler? İşte başrollerinde Halit Ergenç Bergüzar Korel ve Onur Saylak’ın oynadığı Vatanım Sensin dizisi hakkında merak edilenler.

VATANIM SENSİN İLK BÖLÜM FRAGMANI

VATANIM SENSİN DİZİ KONUSU

“Vatanım Sensin” Türkiye'nin ve İzmir'in yaşadığı işgal günlerini adeta yeniden yaşatacak sahnelerin çekimine İstanbul'da kurulan dev platonun yanı sıra; yine İstanbul, İzmit, Ayvalık ve İzmir'de dönemin dokusuna göre seçilen ve döneme uygun olarak çekime hazırlanan mekanlarda devam ediyor.

Hummalı ve titiz bir çalışma yürüterek 1900'lerin Selanik ve İzmir'ini adeta yeniden kuran dizinin sanat grubu, aylar süren çalışmanın ardından Selanik, İzmir, Kordon ve Kemeraltı gibi hikayenin geçtiği ikonik mekanları, semtleri ve şehirleri dönemin mimari diline uygun olarak yeniden inşa etti. Binlerce yaralı askerin tedavi altında olduğu bir hastane, esir düşen şehrin kahramanlarının tutulduğu bir hapishane ve işgalcilerin büyük karargahı inşa edilen dekorun göze çarpan yapılarının başında geliyor.

Balkan Harbi ve İzmir'in işgal dönemiyle başlayan, kimin hain, kimin kahraman olduğunun ilk bakışta asla anlaşılamayacağı büyük bir savaşın içerisinde, parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesini ekrana taşıyacak “Vatanım Sensin” büyülü, tutkulu ve unutulmaz bir aşkın, bir savaşın gölgesinde ayakta kalma mücadelesidir.