Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Belkıs Akkale’nin ağabey acısı
Belkıs Akkale’nin ağabey acısı
 Akciğer kanserinden hayatını kaybeden sanatçı Belkıs Akkale'nin ağabeyi Mahmut Akkale (67) dün gözyaşlarıyla Levent Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 21 Ağustos 2016 - 16:10

Türk halk müziğinin önemli isimlerinden Belkıs Akkale önceki gün ağabeyinin acısıyla sarsıldı. Sanatçının yaklaşık bir yıldır akciğer kanseri teşhisiyle tedavi gören ağabeyi Mahmut Akkale önceki gün hayatını kaybetti. Levent Camii’ndeki cenaze töreninde aile adına Belkıs Akkale ile, Mahmut Akkale’nin eşi Zelile, kızı Aslı ve oyunculuk yapan oğlu Mahmut taziyeleri kabul etti.

belkiskapak

Matanetli durmaya çalışan Belkıs Akkale, üzüntülü olduğunu dile getirip “Hastaydı 8 ay akciğer kanseriyle boğuştuk. Tedavisi güvenilir ellerdeydi ama olmadı işte. Buraya kadarmış ömrü” diye konuştu. Oyunculuk yapan Mahmut Akkale ise babasının bir yıldır akciğer kanseri ve KOAH’la mücadele ettiğini tedavi gördükten sonra Kazdağları’na yerleştiklerini belirtip “Babamda akciğer kanseri ve KOAH vardı. Bir sene boyunca mücadele ettik. Kazdağları’na gittik orayı istedi, orada kaldık. Orada da güzelce acı çekmeden vefat etti” dedi. Ağabeyinin acısıyla sarsılan Türk halk müziğinin önemli ismini acılı gününde meslektaşı İzzet Altınmeşe ve Haldur Dormen yalnız bırakmadı. Mahmut Akkale, kılınan cenaze namazı sonrası Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haldun Dormen
Son güncelleme: 16:11 - 21.08.2016