Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beni ben yapan keşkelerim oldu!
Beni ben yapan keşkelerim oldu!
İşini tutkuyla yapan oyuncu Deniz Baysal, kariyer merdivenini birer birer ve emin adımlarla çıkıyor. Dizi oyunculuğuna, dokuz yıl tiyatro yaptıktan sonra onu ajansa kaydettiren tiyatro hocası sayesinde başlayan Deniz Baysal’la aşk, tiyatro ve gelecek üzerine konuştuk.
Edda SÖNMEZ
Magazin 10 Eylül 2016 - 06:29

İşini tutkuyla yapan oyuncu Deniz Baysal, kariyer merdivenini birer birer ve emin adımlarla çıkıyor. Dizi oyunculuğuna, dokuz yıl tiyatro yaptıktan sonra onu ajansa kaydettiren tiyatro hocası sayesinde başlayan Deniz Baysal'la aşk, tiyatro ve gelecek üzerine konuştuk.

‘Rüzgarın Kalbi' dizinin setinde Deniz Baysal'la son derece sıcak ve keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Dizide, Baysal'ın partneri olan Rüzgar karakterinin evi olarak kullanılan mekanda söyleştik. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çabalayan genç oyuncuyla yeni dizisi ve hayat üzerine konuştuk.

25

Oyunculuk hikayeniz nasıl başlıyor?

Hikayemin ilk adımı, ilkokul üçüncü sınıfta tiyatroya başlamamla atıldı. Gençlik dizilerini izledikçe, “Keşke ben de oynasam” diyordum ama harekete geçmiyordum. Dokuz yıl tiyatro yaptıktan sonra tiyatro hocam beni ajansa yazdırdı. Şimdi onun sayesinde bu noktadayım.

Kendimi beğenmiyorum

Ekranda kendinizi izliyor musunuz?
Hayır izlemiyorum çünkü kendimi beğenmiyorum, inşallah ömrüm boyunca da beğenmem. Beğenmedikçe de sürekli bir şeyler ekliyorum kendime ve bu beni ayakta tutuyor. İnşallah hiçbir zaman burnum havada olmaz. “Ben oldum” dediğin anda bitiyorsun çünkü…
‘Rüzgarın Kalbi' dizisini kabul etmenizdeki en büyük etken neydi?
Senaryoyu okudum ve “Ben bu işi yapmalıyım” dedim. Ayrıca Zeynep karakterinin yaşama sevincini de çok seviyorum. O hayata inatla bağlı olan bir kız…
Partnerin Burak Serdar Şanal'la çalışmak nasıl?
Serdar'la bu iş vesilesiyle tanıştık. Ben son anda kadroya dahil oldum. İlk başta tedirgin oldum çünkü yeni insanlarla tanışıyorsun ve uyum çok önemli. Şimdi ise dizideki tüm kadınlarla kardeş gibiyiz. Bizim seti orkestraya benzetiyorum. Oyuncular arasında kimsede başkasını rahatsız edecek bir ego yok. Serdar'la bu işi çok iyi götürüyoruz ve enerjimiz ekrana olumlu yansıyor.

27

Babamla aramızda küslük olmadı

Babanız oyuncu olmanıza nasıl tepki verdi?
Ablam yardımcı yönetmen olduğundan babam çalışma ortamamıma alışık. Tabii ki ilk başta tedirgindi ve bana, “Üç ay işin var beş ay yok; ne yapacaksın sonra?” diye sordu. Sonra mutlu olduğumu görünce bir şey demedi. Dizimi de ben oynadığım için izliyor yoksa hayatta Türk dizisi seyretmez. Babam yabancı film tutkunudur.
Hayata dair keşkeleriniz var mı?
Çocukken çok oluyordu fakat sonradan fark ettim ki şükretmeyi öğrenmem gerekiyor. Keşkesiz hayat çok daha güzel çünkü keşke diyeceğim bütün şeyler beni Deniz yaptı. Ve ben bu halimden çok memnunum. Önemli olan sürekli öğrenmek. Ben de hayattan çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Öğrenmediğin sürece hayat karşına her zaman daha fazla zorluk ve sorun çıkarıyor.

Sete çalışmadan gelen insanlara ‘kıl' oluyorum

Deniz Baysal nasıl bir kadın? Kıskanç mısınız?
Kendimi tanımlamayı sevmem. Beni en iyi ailem ve dostlarım anlatabilir. Güçlü ve özgüvenini çalışarak kazanmış bir kadınım. Bana kazandırdığı güven nedeniyle bu işi bırakmak istemiyorum. Kıskançlık, karşımdaki kişinin davranışlarına bağlı. Sevgi arsızıyım ve sevmeyi seviyorum. Tatlı kıskançlıklarım var. Annemi, babamı bile kıskanırım (gülüyor).
Takıntılarınız var mı?
Takıntılarım iş konusunda… Ezber yapmadan, çalışmadan sete gelen insanlara ‘kıl' oluyorum. Sette bir sürü insan bu işten ekmek yiyor, sorumluluğunu onlar için yerine getirmelisin.