Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beni yeniden yargılayın
Beni yeniden yargılayın
Deniz Seki 16 Kasım 2014’te girdiği cezaevinde son günlerini geçiriyor. Seki, 5 Haziran 2016 tarihinden itibaren son bir yılını geçirmek üzere açık cezaevine geçme hakkına sahip olacak.
Magazin 26 Mayıs 2016 - 23:41

Bir buçuk yıldır Bakırköy Kadın Cezaevi'nde hükümlü bulunan Deniz Seki, kaleme aldığı bir mektubu İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndererek yeniden yargılanma talebinde bulundu. Seki, “Yargılamada hukuksuzluk ve usulsüzlük var. Mağdurum” dedi.

2

DENiZ, AÇIK CEZAEViNE GEÇECEK

Deniz Seki 16 Kasım 2014'te girdiği cezaevinde son günlerini geçiriyor. Seki, 5 Haziran 2016 tarihinden itibaren son bir yılını geçirmek üzere açık cezaevine geçme hakkına sahip olacak. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nin önümüzdeki birkaç gün içerisinde Seki'nin yeniden yargılanma isteği hakkında karar vermesi bekleniyor.

iADEiiTiBAR YAPILSIN

Mektubunda Seki, soruşturmasını yürüten savcı ve hüküm veren üç hakimden ikisinin haklarında soruşturma açılıp açığa alındığını, verilen kararın Anayasa Mahkemesi'nden geçmediğini savundu. Seki “Yargının hastalıklı döneminin tek mağduru benim. O dönem mağdur edilen herkese iadeiitibar yapılmışken bana bu yapılmamıştır” dedi.

MERHAMET iSTEMiYORUM

Deniz Seki, yargılanma isteğini, “Ben af ya da merhamet istemiyorum. Benim tek isteğim bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından yeniden yargılanmamdır. Sizden gereğini samimi, kalbi duygularla ve içten saygılarımla talep ediyorum” sözleriyle dile getirdi.