Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bensu Soral: Babam en büyük destekçim
Bensu Soral: Babam en büyük destekçim
‘Tatlı Küçük Yalancılar’ dizisinin yayınlanmasıyla birlikte adından sıkça söz ettirmeye başlayan Bensu Soral’la babasıyla olan ilişkisi başta olmak üzere hayata dair bir söyleşi yaptık…
Edda SÖNMEZ
Magazin 18 Haziran 2016 - 00:54

Anne-babası Ankara'da yaşayan Bensu Soral, kendisi gibi oyuncu olan ablası Hande Soral'la birlikte İstanbul'da yaşıyor. Meslek seçerken ablasının izinden giden genç oyuncuyla katıldığı bir sergi açılışında bir araya geldik. Yarın kutlanacak Babalar Günü'nden yola çıktık ve baba-kız ilişkileri üzerine merak ettiklerimizi sorduk.

– Yarın Babalar Günü. Bu özel günle ilgili bize neler söylemek istersin?
Babası yanında olan veya olmayan herkesin Babalar Günü'nü kutluyorum. Ben İstanbul'da, anne ve babam ise Ankara'da yaşadığı için şu sırada babam yanımda değil. O yüzden bu sorunuz beni duygulandırdı çünkü ben ailesine çok düşkün biriyim. Babamdan uzak olmak beni hassaslaştırdı.

– Baban senin için ne ifade ediyor?
Babam karakterimin oluşmasında çok büyük katkı sağlamış bir insan. Bana her konuda çok yardımcı oluyor. Babam beni yetiştirirken çok özgür bıraktı, hiçbir zaman bana yasak koymadı ve her zaman ne zararlıysa sadece onu söyledi. Bana en çok söylediği cümle ise “Sana kalmış”. Bu yüzden hiçbir kötü alışkanlığım yok. Babamın beni özgür bırakmasının ne kadar önemli olduğunu, bunu yapmayan aileleri gördükçe daha fazla anlıyorum.

Hamdi Soral

Babamla arkadaş gibiyiz

– Baba-kız ilişkiniz nasıl?
Babamla arkadaş gibiyiz. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Ben ve kardeşlerim ona her zaman, her şeyimizi anlatıyoruz. Aramızda gizli saklımız yoktur. Akıl verir bize. Az önce de söylediğim gibi babam çok karışmıyor bize ama çok da rahat bir baba değil. Otoriter diyebiliriz ama bizi asla üzmüyor. Eğer bir şey yapmakta çok diretiyorsak hemen onay veriyor. Babam ablamla bizi rahat bıraktıkça biz de onu üzmemek için elimizden geleni yapıyoruz.

Hediye almak yerine öpüyorum

– Babana en son ne hediye aldın?
Almadım (gülüyor). Onu mutlu görmek istediğim zaman öpüyorum. Şaka bir yana, ona aldığım hediyeleri hatırlamıyorum ama genelde babama ablamla ortaklaşa hediye alıyoruz. Onlar da genelde kıyafet oluyor. Çiçeğe kanmıyor. Annemi ise çiçekle kandırabiliyoruz.

Onu çok kıskanıyorum…

– Birlikte en çok ne yapmayı seviyorsunuz?
Babamın sesi güzel; çok güzel de şarkı söyler. Bir araya geldiğimizde akşamları masaya oturup yiyelim, içelim, babam söylesin, ben dinleyeyim en çok sevdiğim şey. Aileyle vakit geçirmek en güzel şey…

– Babana bizim aracılığımızla iletmek istediğin mesajın var mı?

Başta onu ne kadar çok sevdiğimi söylemek isterim. İnsan her zaman söyleyemiyor, atlıyor bazen. Onu çok seviyorum, hiçbir zaman başımızdan eksik olmasın ve iyi ki benim babam. Kendimi çok şanslı hissediyorum onun kızı olduğum için.

– Babanla birbirinizi kıskanır mısınız?

Ben babamı çok kıskanıyorum. Kardeşlerimden kıskanmam ama özellikle tatile gittiğimizde çevremizdeki herkesten kıskanıyorum. Babam da bizi bayağı kıskanıyor. Hatta arkadaşlarımızdan bile. Ama o kadar açık sözlü bir insan ki bu duygusunu da net bir şekilde paylaşıyor bizimle. Ayrıca babam kendisini çok beğenen bir insan. O yüzden de her zaman en çok değer verilmesi gereken insan olduğunu düşünüyor. Bu hali bizim için çok tatlı!

Sevmekten kimseye zarar gelmez

– Biraz da özel hayata girelim. Baban Hakan Baş ile yaşadığın ilişkin konusunda ne düşünüyor?
Babam ilişkimi en başından beri biliyor. Ben özel hayatım da dahil yaşadığım her şeyi ailemle paylaşıyorum. Sonuçta biz gizli saklı bir şey yaşamıyoruz. Sevmekten kimseye zarar gelmez.

Hakan Baş

Ablam mesleğimde bana yol açtı

– Oyunculukla ilgili neler söyleyeceksin?
Meslek açısından çok avantajlı ve şanslıyım çünkü oyunculuğa ilk başladığımda ablam Hande Soral'dan dolayı sektördeki herkesle tanışıyordum. Bu yüzden çok rahattım.

Bensu ailesiyle...

– Baban karıştı mı meslek seçimine?
Babamla çok iyi arkadaşız. Hiçbir zaman kararlarıma karışmadı. Onun için çocuklarının mutluluğu her şeyin önünde.