Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir gün herkes köklerine dönecek
Bir gün herkes köklerine dönecek
Cartel Grubu’nun üyesi Kabus Kerim’in Nürnberg’den Anadolu’ya uzanan müzik yolculuğu, bir içecek markasının çektiği beş bölümlük video serisiyle müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.
Magazin 24 Kasım 2016 - 02:16

Cartel Grubu'nun üyesi Kabus Kerim'in Nürnberg'den Anadolu'ya uzanan müzik yolculuğu, Redbull’un çektiği beş bölümlük video serisiyle müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Ünlü rapçi, ‘Kabus Kerim'le Köklere Dönüş' isimli seriyle hayat hikayesini sevenleriyle paylaşıyor…

– Bu video serisini çekerken neler yaşadınız?
Almanya'dan yola çıktık ve Türkiye'ye geldik. İlk molamızı Edirne'deki müzisyenler kahvesinde verdik. Sonra da Ankara ve Manisa'ya geçtik.
– Sizin için yorucu bir çalışma mıydı?
Fiziksel olarak yorulmadım ama ruhsal olarak zorlu bir projeydi. Çünkü bu rota çocukluğumun geçtiği şehirlerden oluşuyor. Birçok anım canlandı. Bu rotayı takip ederken çocukluğumda yaşadığım birçok şeyle yüzleştim, farklı konularda arınma yaşadım. Köklerime dönmeyi çok önemsiyorum çünkü insan topraktan dünyaya geldi ve yine köklerimize yani toprağa döneceğiz.

Türkiye bizi besleyen hazinelerle dolu

– Bu rotayı izlerken en çok etkilendiğiniz durak hangisi oldu?
En çok etkilendiğim yer Manisa oldu. Dedemin 1978 ya da 1979 yılında yaptırdığı parkın içindeki Japon bahçesine gittim. Oraya 37 yıldır gitmemiştim; yok olduğunu görmekten çok korkuyordum. Ama gittik ve orayı bulduk. Dedeme tekrar saygı duydum ve onu rahmetle andım.
– Çok uzun süre yurtdışında yaşamanıza rağmen Türkiye'ye çok bağlısınız. Siz bu durumu nasıl açıklıyorsunuz?
Ben ırsi bir aidiyet duygusuna karşıyım. Türkiye bizi besleyen hazinelerle dolu. Biz Batılı değiliz ama Doğulu da değiliz. Ülke olarak çok güzel bir yerdeyiz ve bunun değerini bilmeliyiz. Ülkemizdeki müzikal tınılar bana moral ve güç veriyor.

Son güncelleme: 17:17 - 24.11.2016