Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir kadın mutluysa güzeldir
Bir kadın mutluysa güzeldir
Geniş Aile Her Türlü filminin iki yıldızı Özge Ulusoy ile Ufuk Özkan, Sözcü Pazar’a konuştu
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 6 Kasım 2016 - 00:37

“Mutluluk tüm kadınları güzelleştirir. Hacı Sabancı ile çok iyi giden bir ilişkimiz var. İkimiz de mutluyuz“ dedi.

Vizyonda olan Geniş Aile Her Türlü filminde Şebnem rolünü oynayan Özge Ulusoy ve Cevahir'i canlandıran Ufuk Özkan'la konuştuk…

BU FİLME HERKES GÜLECEK

– Film ve rolleriniz…
Özge Ulusoy: Hareketli, neşeli, aksiyonu bol bir film oldu. Canlandırdığım Şebnem, Kıbrıslı bir kumarhane sahibinin iyi niyetli, yardımı seven kızıdır. Şebnem, biraz komik bir karakter.
Ufuk Özkan: Geçen yıl Geniş Aile Yapıştır'ın gişe başarısından sonra ikincisini de çektik. Bu film daha hareketli, daha neşeli oldu. Cevahir karakterine gelirsek, faydasız, şeytan tüylü, kurnaz, açık büfe bir karakter. Her canlı bir gün Cevahir'in taklasına gelecektir!
– Şebnem'le ortak yanlarınız var mı?
Özge Ulusoy: Şebnem'le birbirimize çok benziyoruz. Filmi izleyenler Şebnem'le ne kadar benzediğimizi anlayacaklar.
– Dizisi ve filmleri neden çok sevildi?
Özge Ulusoy: Karakterler çok içten, espriler çok doğal ve akıcı. Ufuk Özkan: Kamera önündeki karakterlerin başı beladan kurtulmasa da kalpleri çok temiz.
– Komedi mi dram mı yoksa aksiyon mu?
Özge Ulusoy: Ben komediyi çok seviyorum. Özel hayatımda da çok komik birisiyim.
– Film çekimlerinden bir anı anlatır mısınız?
Ufuk Özkan: Kıbrıs'ta gün boyu denizde çektiğimiz muz sahnelerini unutamıyorum. Saatlerce muzun üstünde durmaya çalıştım, bol bol deniz suyu yuttum. Artık bırakın denizde oyuncak muza binmeyi, muz yemeyi bile bıraktım (gülüyor).
– Fit olmak, formda kalmak konularında nasıl öğütler verebilirsiniz?
Özge Ulusoy: Lifetime kanalında yayınlanan Özge Ulusoy'la Lifestyle adlı programımda bütün bunları anlatıyorum. Bol bol su için, hareketli olun. Bunun dışında sağlıklı beslenme ve spor çok önemlidir. Ben işin uzmanlarından danışmanlık alıyorum.

37

Güvenilir ajans seçmelisiniz

Manken olmayı hedefleyen genç kızlara neler söylemek istersiniz?
Özge Ulusoy: Manken olmak isteyen gençler için en önemli şey eğitim. Mutlaka üniversiteye gitmeli ve ilgileri olan herhangi bir konuda eğitim almalılar. Disiplin önemlidir ve bedenlerine çok iyi bakmaları gerekir ki, bu da bir mesai gerektirir. Mankenlik hiç kolay bir iş değildir. En önemlisi güvenilir bir ajansla yola çıkmalarıdır. Gençleri istismar eden ajanslar var.

33

Muz sahnesini  unutamıyorum

“Saatlerce muzun üstünde durmaya çalıştım, bol bol deniz suyu yuttum. Artık muz yemeyi bile bıraktım“ dedi.

387

Fırat'la hacivat karagöz gibiyiz

– Cevahir (Ufuk Özkan) ile Bilal (Fırat Tanış) için Hacivat Karagöz benzetmesi yapılıyor, ne dersiniz?
Ufuk Özkan: Bunu Fırat (Tanış) söyledi ve bu benzetme çok doğru bir benzetme. Biri ak, diğeri kara diyor. Cevahir ile Bilal arasındaki idrar yarışı filmimizde daha net ortaya çıkıyor. Bu film izleyenlere antidepresan etkisi yapacak. Gülmek, rahatlamak isteyen bu filmi izlesin.

34

ŞERiF iÇiN PARA ÇOK ÖNEMLi…

– Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde sizi okul müdürü Şerif rolüyle izliyoruz.
Ufuk Özkan: Okul müdürü Şerif'e kızıyorum, üzülüyorum, gülüyorum. Üç başarısız evlilik yaşadığı için her ay üç ayrı nafaka ödüyor. Masasında üç zarf var ve her kazandığını bu zarflara paylaştırıyor. Hayatında paranın başrolde olması bu yüzden normal.
– Ufuk Özkan eğitimle ilgili neler söyler?
Ufuk Özkan: Dördüncü sınıfa giden oğlumun çalışma temposuna bakınca çok üzülüyorum. Sınavlar, etütler, hazırlıklar çok yoğun. Oğlum yarış atı gibi koşturuyor. Bana göre asosyal bir gençlik yetişiyor. Biz çocukken sokakta oynardık, şimdikiler internet sitelerinden çıkmıyor. Okullarda amansız bir yarış var. Çocuklar, çocukluğunu yaşayamıyor.

31

HACI VE BEN ÇOK MUTLUYUZ

– Bir kadının en kestirme yoldan güzelleşmesi nasıl olabilir?
Özge Ulusoy: Bir kadın mutluysa güzeldir. Mutluluk tüm kadınları güzelleştirir.
– Gelelim aşka… Hayranlarınız merak ediyor…
Özge Ulusoy: Hacı Sabancı ile çok iyi giden bir ilişkimiz var. İkimiz de mutluyuz. Nazar değecek diye korkuyorum. Her hangi bir gelişme olursa, bunu sizlerle anında paylaşacağıma şimdiden söz veriyorum.
– Ekranda Ben Bilmem Eşim Bilir yarışmasını sunuyorsunuz.
Ufuk Özkan: Her pazar Ben Bilmem Eşim Bilir yarışmasıyla ekranda hem eğleniyoruz, hem eğlendiriyoruz. Bu tür yarışmaları sunmayı gerçekten de çok seviyorum.