Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bisikletle bayram ziyareti
Bisikletle bayram ziyareti
Barın Ailesi, dağ, tepe, sıcak, rüzgar, asfalt, toprak demeden yüzlerce kilometre yolu bisikletle kat etti. İzmir’den yola çıkan aile, 1500 kilometre pedal çevirerek bayramı geçirmek üzere Adana’ya gidiyor.
Magazin 8 Eylül 2016 - 06:27

Barın Ailesi, dağ, tepe, sıcak, rüzgar, asfalt, toprak demeden yüzlerce kilometre yolu bisikletle kat etti. İzmir'den yola çıkan aile, 1500 kilometre pedal çevirerek bayramı geçirmek üzere Adana'ya gidiyor.

42

PEDALLA 1500 KİLOMETRE 

İZMİR'in Selçuk ilçesinde oturan Barın Ailesi, arkadaş tavsiyesiyle bisiklet sürmeye başlamış. Adnan Barın, eşi Ayşe Barın ve oğulları Batuhan, Türkiye'yi karış karış bisikletle geziyor. Hem tatil hem de akraba ziyareti amacıyla 19 Ağustos'ta İzmir'den 1500 kilometrelik bir yolculuğa çıkan aile, Kurban Bayramı'nda Adana'da olacak.

SIKINTI YAŞAMIYORUZ

42 yaşındaki Ayşe Barın, kadınların bisikletle uzun mesafeli turlara çıkmasına pek rastlanmadığını söylüyor. Ayşe Barın, “Uzun yolda bazen duş yapma imkanı olmuyor. Erkekler her yerde hortumun altında bile girip duş alabiliyor. Bizim için biraz sıkıntılı. Ayrıca tuvalet sorunu da var. Bunların dışında sıkıntı yaşamadım” diyor.

30

54 yaşındaki Adnan Barın, “Amacımız, insanlara bisikleti sevdirmek. Herkese bisiklete binmeyi tavsiye ediyoruz” dedi.

29

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık öğrencisi olan 21 yaşındaki Batuhan Barın, “Bisiklet sürmek keyifli. Hem yavaş gidiyorsunuz hem de doğayı görüyorsunuz. Bence gençler motosiklet yerine bisiklete binsin” diyor.