Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bozcaada için başlatılan kampanyaya ünlülerden destek
Bozcaada için başlatılan kampanyaya ünlülerden destek
Bozcaada için başlatılan kampanyaya ünlülerden destek geldi. Dün saat 20.00 ile 22.00 arasında gerçekleşen #bozcaadabizim hastagli kampanya hakkında Twitter'da 52 binin üzerinde tweet atıldı.
Magazin 17 Kasım 2016 - 12:34

Bozcaada’nın bakir koyları için başlatılan sosyal medya kampanyası ünlülerden büyük ilgi ve destek gördü. Bakanlık geri adım atarak, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Cem Yılmaz “Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Tabiat Varlıkları Genel Müdürü’nün yanından şimdi çıktı. Koy ihaleleri yapılmıyor ve yapılmacayak” dedi.

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada halkının, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sulubahçe ve Habbele Koyları’nı kiralayarak işletmeye açmak için ihaleye çıkartmaya hazırlanmasına tepki olarak Twitter’da dün ‘#bozcaadabizim’ hastagli açılan kampanya TT listesinde Türkiye’de birinci, dünya gündeminde ise dördüncü sıraya oturdu.

pascal

Sozcu.com.tr’nin manşete taşıdığı ve sosyal medyada kısa sürede günün en çok konuşulanı olan, dün saat 20.00 ile 22.00 arasında gerçekleşen #bozcaadabizim hastagli kampanyaya, Twitter’da 52 binin üzerinde tweet atıldı. Hiçbir reklam ya da bütçe ayırmadan tamamen doğal yollarla başlayan kampanya, Twitter’da Türkiye Trend Topic listesine birinci, dünya genelinde ise dördüncü oldu. Ayrıca change.org dan başlatılan imza kampanyası ise kısa sürede 31 bini geçti. Sosyal medya uzmanları, yazın 10 binleri bulan nüfusun kış aylarında, bin kişinin altına düştüğü adada yaşayan halkın başlattığı kampanyanın reklamsız ve bütçesiz Türkiye ve Dünya gündemine oturması büyük başarı yorumlarında bulundu.

ataic

ÜNLÜLERDEN DESTEK
Kampanyaya birçok ünlü sanatçı, sporcu ve gazeteci ve yazar da destek verdi. Ada aşığı İlhan Şeşen, dün Instagram’da ‘Bağlar’ adlı kendi eserini gitarla çalarak tepki gösterdi ve ardından, “Bu şarkıyı Bozcaada için yazmıştım. Boşuna mı yazmışım? Duydum ki kıyılar ihale ile satışa çıkıyormuş. Bir tek ricam var, lütfen yapmayın” ifadelerini kullandı. Ayrıca Hazım Körmükçü, Yurdaer Okur, Metin Serezli gibi ünlüler de videolu mesajla tepkilerini dile getirdi. Ata Demirer, Ceylan Ertem, Feridun Düzağaç, Çağan Irmak, Çağla Şikel, Pascal Nouma, Sedef Avcı, Mesut Yar, Murat Güloğlu, Farah Zeynep Abdullah, gibi onlarca ünlü isim #bozcaadabizim kampanyasına paylaşımları ile destek oldu. Twitter’da birçok siyasi isim de destek verdi. Instagram’da ise kısa sürede 13 binin üzerinde paylaşım oldu.

hande

İLGİLİ HABERAta Demirer'den Bozcaada tepkisiAta Demirer’den Bozcaada tepkisi

 

Son güncelleme: 13:52 - 17.11.2016