Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu sette sevgi var
Bu sette sevgi var
Sözcü Pazar, Kördüğüm’ün setine konuk oldu ve oyuncularıyla konuştu
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 27 Mart 2016 - 00:42

Ekranın sevilen dizisi, Endemol Shine Türkiye'nin yapımcısı olduğu Kördüğüm'ün Koşuyolu'nda bir restoranda yapılan çekimlerine konuk olduk. Bizi sette konuk eden şirket yetkilileriyle olanı biteni izlemeye koyuluyoruz. Belçim Bilgin, İbrahim Çelikkol, Alican Ulusoy, Ege Aydan ve küçük yıldız Aybars Kartal Özson az sonra çekilecek kahvaltı sahneleri için aynı masadalar. Herkes sanki dün ayrılmamış gibi, birbirine sarılıyor, hal hatır soruyor, dahası selfie (öz çekim) yapanlar bile var. Başarıyı getiren etkenlerden biri de bu kenetlenme olsa gerek… Bu arada masada yumurta tokuşturan Alican Ulusoy ile Aybars Kartal Özson'un neşesi görülmeye değerdi. İşte, gün boyu çekimlerini izlediğimiz Kördüğüm'ün setinde çalışmaları da aksatmadan başrol oyuncularıyla yaptığımız sohbetler.

BELÇİM BİLGİN (Naz Özer…)

HAYATTA İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY YOK

– Her fırsatta “Sinema yaparken daha mutluyum” dediniz ama şimdi Kördüğüm'desiniz…
Ömer Faruk Sorak bu projenin başında. Ona çok güveniyorum. Her zaman fark yaratmayı bilir. Ömer hoca varsa, ben de varım.
– Naz Özer çocuk doktoru… Doktor olmayı düşündünüz mü?
Doktor olmak hiç aklımdan geçmedi. Naz sayesinde doktorluk duygusunu da tatmış oluyorum. Doktorluğu sevdim. Çocuklarla ilgili olduğu için duygusal yanı da ön plana çıkıyor.
– Naz, kendisini aldatan kocasını affedecek mi?
Bilemiyorum. Naz, en azından kocasını kaybetmeme adına, affetmeyi deniyor. Umut'a ikinci bir şans vermekten yana.
– Siz aldatılsanız?..
Hayatta imkansız diye bir şey yoktur. Hata insan içindir. Naz'ın başına gelen benim başıma gelseydi, aldatıldığımı anlardım. Arada dostluk varsa her şeyi bir anda kesip atamazsınız.

Kördüğüm üçlüsü (Alican Ulusoy, Belçim Bilgin ve İbrahim Çelikkol) son derece uyumlu çalışıyorlar.

– Hollywoodlu Belçim Bilgin…
(Gülüyor). Başrolleri Ben Kingsley, Jacqueline Bisset ve Theo James'le paylaştığım (Backstabbing for Beginners) adlı filmin çekimleri sürüyor. Anlaşmam gereği filmle ilgili fazlaca bilgi veremiyorum.
– Bu filmdeki rolünüz?..
Iraklı bir kadını canlandırıyorum. Politik gerilim tarzı bir film. Theo James, Birleşmiş Milletler'in gıda koordinatörü. Görevi gereği kendini Irak'ta buluyor ve yolu benimle kesişiyor. Şubat 2017'de vizyona gireceği söyleniyor.
– Annemin Yarası filminiz vizyonda. “Bu filmdeki rolüm bir meydan okumadır” demişsiniz.
Doğru, bu filmdeki rolümle bir kadın olarak savaşa karşı meydan okuyorum. Savaşın bana göre asla galibi yoktur. Kimi canıyla öder kimi de onun travmalarını hayatı boyunca yaşar. Bir kadının yaşadıkları ve Bosna Savaşı üzerinden bir şeyler söyledim kamera önünde. Bu yüzden Nerma benim için çok özel bir kadın. Şu anda ülkemizde yaşananlarla da ilgisi olduğunu düşünüyorum.
– Keşke ülkemizde bombalar patlamasa, insanlarımız ölmese…
(Belçim Bilgin gözyaşlarını tutamıyor). En önemli şey, insan hayatıdır. Güzel şeyler olmasını diliyorum, umutlu olamasak da…

İBRAHİM ÇELİKKOL (Ali Nejat…)

SEVDİĞİM İŞTEN PARA KAZANIYORUM

– Kördüğüm'ün seti hep böyle sevgi dolu mudur?
İyi bir ekibiz ve kenetlenmiş bir ekibiz. Sizin de gördüğünüz gibi bizim dizi setimizde sevgi eksik olmaz. Dizinin başarısı da buradan geliyor.
– Ali Nejat Karasu karakteri tam anlamıyla demlendi mi?
Hiçbir konuda “tam anlamıyla” demek doğru değil, hele oyunculukta bu tür kelimeler son derece tehlikelidir. Karakter giderek açıldığı için, seyirci onu daha fazla tanımaya, bilmeye başlıyor.
– Sevdiniz mi Ali Nejat'ı?
Metropol karmaşasının tam ortasında yaşayan güçlü, varlıklı ama iş hayatında katı bir iş adamı olsa da vicdan duygusu çok yüksek bir insan Nejat Karasu. Çocukluktan itibaren yatılı okumuş, sevgiyi tanımamış. Dolayısıyla aile sıcaklığını bilmiyor.
– Sette yoruluyor musunuz?
Herkes kadar ben de yoruluyorum. Dizi süreleri uzun olduğu için bu konu sık gündeme geliyor.
– Şikayetçi misiniz?
Asla şikayetçi değilim. Sonuçta mesleğim bu. Şanslıyım, sevdiğim işten para kazanıyorum.
– Yorgunluk dedik ama siz Fetih 1453'te İstanbul'u fethettiniz…
(Gülüyor) Fetih 1453 filminde Ulubatlı Hasan, Reaksiyon dizisinde bordo bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz rollerini oynadım. Zor olsa da aksiyonu seviyorum.
– Her zaman fit olmanız, zinde olmanız gerekiyor.
Bir oyuncu elbette kendisine bakmalı. Ben de fırsat buldukça spor yapıyorum. Sabahları yürümeyi çok seviyorum.
– Genç kızlar özellikle kalbinizin sahibini merak ediyor.
(Gülüyor) Özel hayatımla ilgili konuşmuyorum.

ALİCAN YÜCESOY (Kaportacı Umut…)

UMUT'A UYUZ OLDUM

– Umut farklı bir rol galiba…
Umut canlandırdığım karakterler içinde en farklısı diyebilirim. Karton karakter değil, gerçek ve hayatın içinden birisi.
– Kaportacılıkla ilginiz var mı?
Hayatta kaportacılığa ilgi duymadım. Arabadan da anlamam.
– Benzer yanlarınız…
Allah'a şükür benzer yanlarımız yok. Ayrıca Umut'a uyuz oluyorum (gülüyor). Sokakta “Karına iyi davran” diye arkamdan sesleniyorlar. Kızıyorlar bana.
– Karısını aldatan erkeklerle ilgili neler söylemek istersiniz?
Umut gibi karakterler gerçek hayatta çok. Aslında iyi arkadaş olabilirsiniz… Ancak bir gün karşısındakine yanlış yapabilir, aldatabilir, yalan söyleyebilir.

EGE AYDAN (Restorancı Ayhan…)

ARTIK HAYALİM EMEKLİ OLMAK

– Ege Aydan hayatında hiç restoran işletmeyi düşündü mü?
İlginçtir, Kördüğüm dizisinde canlandırdığım restoran işleten Ayhan, benim hayatım boyunca gerçeğe dönüştürmeye çalıştığımı yaşıyor. 70'li yıllarda salata ağırlıklı, içinde yumurta da olan bir restoran açmayı çok düşün-müştüm, olmadı. Restorancılık sadece düşüncelerimde kaldı. Kördüğüm'de bunu yaşıyorum.
– Mutfağa girer misiniz?
Yeni tatlar üzerinde denemeler yapmayı çok severim. Mesela, geçen pazar, hamur yerine patates kullanarak pizza yaptım.
– Dizide rol gereği Ali Nejat'a yol gösteriyorsunuz…
Hak edene yol gösterilir elbette. Ayhan, Ali Nejat'ı çok sevdiği için tecrübelerini ona aktarıyor.
– Tiyatro ne durumda?
Ne yazık ki tiyatro yapamıyorum. 1977'den bu yana aralıksız çalışıyorum ve artık yoruldum. Emekli olmayı düşünüyorum. Ülkede tiyatro üzerinde büyük bir baskı var, bu çok üzücü.
– 1980'lerde Avrupa'nın ilk on ressamı arasındaydınız. Çalışmalarınız devam ediyor mu?
Resim çalışmalarımı sürdürüyorum. Geçen yıl Houston'da bir sergi açmıştım, büyük ilgi gördü. Şimdi sergi sırası İstanbul'da. 

Son güncelleme: 10:03 - 27.03.2016