Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Burçin Orhon taburcu oldu
Burçin Orhon taburcu oldu
Kendi adını taşıyan dans okulunda öğrenciler yetiştiren Burçin Orhon, gastrik bypass ameliyatı olduktan 3 gün sonra hastaneden taburcu oldu.
Magazin 26 Temmuz 2017 - 15:12

Sağlığına kavuşan Orhon, ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. M. Mahir Özmen ve ameliyat sürecinde kendisini bir an olsun yalnız bırakmayan eşi Süheyl Uygur ile birlikte bir basın açıklaması yaptı.

“YONCA EVCİMİK OLMASA AMELİYAT OLMAZDIM”

Sanatçı arkadaşı Yonca Evcimik’in önerisiyle ameliyat olmayı düşündüğünü söyleyen Burçin Orhon, daha sonra yaptığı yoğun araştırmalar sonucunda Prof. Dr. M. Mahir Özmen’e ulaştığını ve ameliyat olmaya karar verdiğini anlattı. Burçin Orhon, “Fazla kiloların yanı sıra, diyabet ve uyku apnesi gibi yandaş hastalıklarım nedeniyle hayat kalitem çok etkileniyordu. Sadece fazla kilolarımdan değil, bu hastalıklarımdan kurtulmak için ameliyat oldum” diyerek kendisiyle aynı problemleri yaşayan insanların sağlığına kavuşması için metabolik cerrahinin önemli bir tedavi seçeneği olduğunu belirtti. Burçin Orhon’un eşi tiyatrocu Süheyl Uygur, “Burçin estetik amaçlı değil, sağlıklı yaşamak için ameliyat oldu. Kalp pili kullanması sebebiyle bu ameliyata karar vermeden önce çok fazla araştırma yaptık ve doktorumuza ulaştık. Her zaman olduğu gibi ameliyattan önce de birbirimize çok destek olduk, sımsıkı bir şekilde el ele tutuştuk. Başta sayın hocam olmak üzere bütün ekibe sonsuz teşekkür ediyoruz” sözleri ile mutluluğunu dile getirdi.