Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Burcu Esmersoy’un ‘bana şantaj yaptı’ dediği Saynur O. hakkında karar çıktı
Burcu Esmersoy’un ‘bana şantaj yaptı’ dediği Saynur O. hakkında karar çıktı
Sunucu Burcu Esmersoy'a sosyal medya üzerinden şantajda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan Saynur O. hakkında karar çıktı.
Magazin 20 Eylül 2017 - 08:39

Geçen aylarda bazı tehdit ve şantaj içerikli mesajlar aldığını belirterek savcılığa başvuran Burcu Esmersoy; şikayet dilekçesinde, fotomodel ve sunucu olarak çalıştığını, sosyal medyada 2.5 milyonu aşkın takipçisi olduğunu belirtti. Kendisine, “Elimde cinsel içerikli görüntülerin var. Akıllı ol” diyerek şantajda bulunulduğunu söyleyen sunucu, ağır hakaret ve şantaja maruz kaldığını ileri sürdü. Esmersoy, yorumların çıktısını da dosyaya delil olarak sundu. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi hakkında şantaj ve hakaret suçu kapsamında dava açıldı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Saynur O., böyle bir sosyal medya hesabının olmadığını belirterek “Mesajı atan kişi ben değilim” deyip suçlamayı reddetti. Mahkeme, söz konusu sosyal medya kullanıcısının Saynur O. olduğuna dair inandırıcı delil bulunmadığını ileri sürerek genç kızın beraatına karar verdi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.