Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çağatay Ulusoy hakkında soruşturma açıldı
Çağatay Ulusoy hakkında soruşturma açıldı
İçerde dizisinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy hakkında soruşturma açıldı.
Magazin 1 Kasım 2016 - 14:00

Oyuncu Çağatay Ulusoy hakkında “gençleri sigaraya özendirmek” iddiasıyla yapılan suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, oyuncu Çağatay Ulusoy hakkında “gençleri sigaraya özendirmek” suçundan hakkında işlem yapılması için suç duyurusu yaptı.

Can Özçelik/SÖZCÜ

İstanbul Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na gelerek şikâyetini savcılığa veren Kural, “Ulusoy son dönemde sigara içerken çekilen fotoğraflarını Instagram hesabından devamlı paylaşması, uyarılara rağmen bu paylaşımlarına devam etmesi, sigara firmaları ile işbirliği içerisinde olması ihtimali ortaya çıkmıştır” dedi.

İLGİLİ HABERÇağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren için 5 yıl hapis istendi!Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren için 5 yıl hapis istendi!

Kural dilekçesinde, Ulusoy'un 1 milyon 300 bin takipçisi olduğunu belirterek, dilekçesinin ekine paylaşım yapılan ve 75 bin beğeni alan fotoğrafları da ekledi. Kural, “ Gençler üzerinde etkili bu oyuncunun hayranları genelde orta ve lise eğitimindeki kız çocuklarıdır ve beğenenlerin yüzde 5'inen bilinçaltına etkili olarak sigaraya başlamasına neden olması halinde kanına girdiği öğrenci ve genç sayısınını 87 bin 500 olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kural, Çağatay Ulusoy'un Kabahatler Kanununun 39'uncu maddesine göre 50 TL para cezası verilmesini istedi.

Kural daha önce de Cem Yılmaz hakkında “Pek Yakında filminde uyarıcı madde kullanımını alenen özendirdiği” iddiasıyla suç duyurusu yapmıştı.

İLGİLİ HABERİçerde 7. bölüm 2. fragmanı izle: Bu sahne çok konuşulurİçerde 7. bölüm 2. fragmanı izle: Bu sahne çok konuşulur

Son güncelleme: 14:06 - 01.11.2016