Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cem Adrian ‘O Ses Türkiye’ için gözdağı verdi
Cem Adrian ‘O Ses Türkiye’ için gözdağı verdi
Cem Adrian, O Ses Türkiye jürisi ve yapımcılarına sert çıkmaya devam ediyor.
Magazin 5 Şubat 2016 - 16:45

O Ses Türkiye yapımcısı Acun Ilıcalı ve jürinin, yarışmacıların umutlarını ve hayallerini sömürüp reyting yaparak kazanç elde ettiklerini söyleyen Cem Adrian’a cevap gecikmemişti. Ancak Adrian söz konusu çocuklar olunca, bu suistimalle ilgili daha fazla şey yazacağı konusunda gözdağı verdi.

Cem Adrian, geçtiğimiz hafta Twitter hesabından ‘O Ses Türkiye’ jürisini sert bir dille eleştirmiş, ‘Kazandığınız her maddi şeyin hesabını ödemenizi diliyorum’ demişti. Şarkıcı Murat Boz, Athena grubunun solisti Gökhan ve Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye’nin final akşamında Cem Adrian’ın eleştirilerine üstü kapalı olarak yanıt verdi. Murat Boz konuya ilişkin olarak bu tarz kaliteli seslerin ‘O Ses Türkiye aracılığıyla’ izleyiciyle buluştuğunu söyledi. Acun Ilıcalı da kendisinin yarışmada bir katkısı olmadığını jürilerin bu işte ciddi payı olduğunu ama programın izlenmesinin yarışmacıların performanslarıyla gerçekleştiğini açıkladı.

TV8’e konuşan Gökhan ise eleştirilere “Buraya gelen kardeşlere fırsat veriliyor. Bütün Türkiye bu kardeşleri dinliyor. Buradan onlara rızık oluyor. Bir şeyler açılıyor. Bunların hepsi bence TV 8’in Acun’un o kardeşlerimizin tamamının yapmış olduğu olayda onların ortaya çıkarmış olduğu bir şey. Kesinlikle. Ben o konuyla alakalı en ufak bir negatif şey duyduğumda çok üzülüyorum. Çünkü içini biliyorum o olayın. İçindeyim…” diye yanıt vermişti.

Yaşananların ardından Cem Adrian Twitter adresinden yeni bir açıklama yaparak konunun burada kapanmayacağı mesajını verdi. Açıklamasında aynı tepkiyi daha öncede verdiğini belirten Adrian, O Ses Türkiye’nin çocuklar için yapılacak versiyonuna da sert tepki göstererek “Ben çok üzgünüm ki müzisyenliğimin dışında dahada büyük hassasiyetim olan çocuklar ve onların suistimali ile ilgili yazmayacağım şey kalmayacaktır. Şimdilik bu kadar… Sevgi ve empati ile kalın.” notunu yazdı.

Son güncelleme: 16:58 - 05.02.2016