Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cem Yılmaz, Acun Ilıcalı ve Uğur Dündar aynı listede buluştu
Cem Yılmaz, Acun Ilıcalı ve Uğur Dündar aynı listede buluştu
Bir firmanın yaptığı araştırma, ülkemizde sosyal medyayı en iyi şekilde değerlendiren ünlü babaları ortaya koydu.
Magazin 9 Haziran 2016 - 12:47

Günümüzde dijital mecralar, özellikle sosyal medyanın gelişmesiyle iletişim dünyasını bambaşka bir noktaya taşıdı. Twitter ve Instagram gibi sosyal medya kanalları ise her gün milyonlarca kullanıcıyı buluşturuyor. Herkes gibi ünlü babalar da bu trendin takipçisi konumunda…

baba-ic-1

İŞTE İLK ÜÇ

Twitter'da ileti başına etkileşimi en yüksek ilk üç ünlü baba Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz ve Uğur Dündar olarak görülüyor. Takipçi başına etkileşimde ise Ferman Akgül ve Mehmet Ali Erbil öne çıkıyor. Uğur Dündar ve Mirgün Cabas gibi özellikle siyasi içerik ve haber paylaşan ünlüler Twitter'ı daha çok kullanıyor. Acun Ilıcalı, ileti başına etkileşimde en yüksek Twitter hesabına sahip ünlü baba. 75 ileti paylaşan Cem Yılmaz ise Acun Ilıcalı'yı bu alanda izliyor. Yılmaz'ın iletilerinin büyük kısmını beğeniler oluşturuyor. En çok beğeni alan hesabın sahibi olan Uğur Dündar da Twitter'da aynı zamanda en çok iletişim yapan kişi olduğundan ileti başına etkileşimde 3. sırada geliyor.

baba-ic-2

Nielsen'in Sosyal Medya Analiz Platformu Somera ile birlikte gerçekleştirdiği Sosyal Medya Araştırması, Instagram'da aynı metriğe göre ilk üç ismin Acun Ilıcalı, Engin Altan Düzyatan ve Şahan Gökbakar olduğunu gösteriyor. Takipçi başına etkileşimde ise Kenan Sofuoğlu ve Ferman Akgül ön plana çıkıyor. Okan Bayülgen gibi fotoğraf ve görsel çalışmalara daha açık kullanıcıların özellikle Instagram'ı tercih ettiği gözleniyor. Twitter'da olduğu gibi Instagram'da da Acun Ilıcalı'nın hesabının ileti başına etkileşimde en yüksek hesap olduğu ortaya çıkıyor.