Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cem Yılmaz rol aldığı İftarlık Gazoz filminin basın gösteriminde konuştu
Cem Yılmaz rol aldığı İftarlık Gazoz filminin basın gösteriminde konuştu
'İftarlık Gazoz' filminin basın gösterimi, dün Kanyon'da gerçekleştirildi.
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 28 Ocak 2016 - 08:10

Yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun üstlendiği, başrolünde Cem Yılmaz, Berat Efe Parlak, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar ve Ummu Putgul’un rol aldığı ‘İftarlık Gazoz’ filminin basın gösterimi, dün Kanyon’da gerçekleştirildi.

Gösterim sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cem Yılmaz, ”Kendi filmlerim kadar başka yönetmenlerin filmlerinde yer almayı çok seviyorum. Önümüzdeki dönemde de sevdiğim yönetmenlerin filmlerinde de oyuncu olarak yer almaya devam edeceğim.

Foto: Mustafa KIZGINYÜREK

Sinema macerama komedi türünde filmler çekerek renk kattım. Dram filmlerine de giderim var, oynamak isterim” dedi. Piyasadaki yönetmen arkadaşlardan komedi filmlerinde iş bekliyorum diyen Cem Yılmaz, iflas etti söylentilerine de göndermede bulunmuş oldu.

Filmde oynamaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Cem Yılmaz, “Ali Baba ve 7 Cüceler filminin montajı sürerken bu filmde rol almaya başladım. İstanbul’a gelip montajları yaptım devamında da bu filmde rol aldım. Ali Baba ve 7 Cüceler filminde yaşanan montaj hataları bu filmde yer almamdan ötürü kaynaklanıyor” dedi.

Foto: Mustafa KIZGINYÜREK

Basında çıkan Cem Yılmaz, Yüksel Aksu’ya destek oluyor açıklamasına ilişkinde konuşan Yılmaz, “Destek veriyor sözü utandırıcı, beni konuk yazın dedim ama Yüksel Bey böyle uygun gördü. İsmimin nasıl yazıldığı umurumda değil” dedi. Filmin siyasi içerikli olduğuna ilişkin yöneltilen soruya cevap veren Yılmaz, ”Siyaset benim ilgi alanıma girmiyor. Kuşla böcekle ilgilenmek benim için daha anlamlı geliyor” dedi. Yöre dilini konuşamasaydım halk beni döverdi diyen komedyen, monitörün başında yönetmenin yanı sıra yüzlerce kişinin olduğunu da sözlerine ekledi.

Foto: Mustafa KIZGINYÜREK

Dizilerden arda kalan zamanlarda film çekilmesine gıcık olduğunu belirten Aksu, bu sanatımı etkiliyor diyerek eklemede bulundu. Aksu, ”Kışın film çekemezsin görüşüne katılmıyorum” dedi.  Filmin içerisinde siyasi mesajların çok olmasıyla ilgili soruya ise Aksu, “Uzun ömürlü projelerden yanayım, siyaset beni cezbetmiyor” dedi.

Foto: Mustafa KIZGINYÜREK

Cem’in kendisine yönetmenlik ve senaryo bakımından yardımcı olduğunu belirten Aksu, ”Cem Yılmaz buraya star egosuyla değil, sıradan oyuncu kafasıyla geldi” dedi. Star psikolojisini biliyorum diyen Aksu, ”Oyunculara hiyerarşik olarak yaklaşmıyorum, Cem’i starlığı için değil sinematografik bulduğum için seçtim” dedi.

FİLMİN KONUSU

1970'ler Türkiye'sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege'nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna'nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem'in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır? Filmin yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu üstleniyor.

Son güncelleme: 08:15 - 28.01.2016