Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cem Yılmaz’ın araba tutkusunun sırrı ortaya çıktı
Cem Yılmaz’ın araba tutkusunun sırrı ortaya çıktı
Cem Yılmaz'ın haberlere konu olan araba tutkusunun sebebi ortaya çıktı.
Magazin 27 Mayıs 2016 - 13:58

Kültür sanat sitesi Artfull Living Cem Yılmaz’la yaptığı röportajda Yılmaz’ın sanat tutkusuna dair en detaylı işlerden birini gerçekleştirmiş. Özellikle Cem Yılmaz’ın sosyal medya hesabını takip edenlerin de yakından bileceği üzre Yılmaz tam bir sanat tutkunu. Evinde, dünya çapında çok sayıda sanatçının heykel ve resimlerini bulunduran Cem Yılmaz, bu tutkusu hakkında ilginç açıklamalar yapmış. Cem Yılmaz’a yöneltilen ‘Ne tür işler sizin ilginizi çekiyor?’ sorusuysa, başarılı komedyenin araba tutkusunun sebebini ortaya çıkarmış. Aldığı arabalarla evini adeta galeriye dönüştüren ve sadece lüks spor arabalara değil antika arabalara da büyük ilgi duyan Yılmaz’ın o soruya verdiği cevap magazin gündemini sürekli meşgul eden Yılmaz’ın araba tutkusuna bir ışık tutuyor. İşte o soru ve Cem Yılmaz’ın yanıtı:

Ne tür işler sizin ilginizi çekiyor?

Benim yapamayacağım şeyleri yapanlar benim ilgimi çekiyor. İşçilik, sabır, fikri uygulamadaki beceri ve tutarlılık olarak… Heykel fikri aklınıza gelip: “Metal ile mermeri nasıl bir araya getiririm?”, “Önü tunç, arkası ahşap olsun!” diyebilirsiniz… Ama uygulamadaki kusursuzluğa yaklaşma çabası ve onun bütün macerasıdır esas önemli olan. Sanatçılar da zaten bunun için birçok deney yapıyorlar; bir kimyager veya mühendis gibi çalışan sanatçılar biliyorum. Otomobilde de duygum öyle, bazı otomobiller teferruatlı bir heykel gibi, hareket etmese de güzel…