Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cem Yılmaz’ın ‘İftarlık Gazoz’una görkemli gala
Cem Yılmaz’ın ‘İftarlık Gazoz’una görkemli gala
Cem Yılmaz, 'İftarlık Gazoz' filminin galasında, gelenleri kahkahaya boğdu.
Emre ÇEVİK
Magazin 29 Ocak 2016 - 07:57

Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği, başrolünü Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın oynadığı ‘İftarlık Gazoz’ filminin galası Kanyon Avm’de yapıldı. Yılmaz, galada Muğla’daki çekimler sırasında, özlem duyduğu şeyi; tanınmamayı yaşadığını anlattı.

Filmde rol alan Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar, Ummu Putgul ve Greta Fusco, “Hepimiz için çok güzel bir film oldu. Çok çalıştık ve eğlendik” dediler. Büyük ilgi gören gala gecesine iş, sanat ve magazin camiasından birçok ünlü isim katıldı. Gala gecesinde gösterim öncesi gazeteciler ile bir araya gelen başrol oyuncusu Cem Yılmaz ve diğer oyuncular keyifli halleri ile dikkat çekti. Dram ağırlıklı olan filmde rol alan komedyen Cem Yılmaz, filmin gelişme sürecinden bahsederken yine herkesi güldürdü.

7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek film yaptık!

Usta komedyen, “2015 yılında başladığımız filmi, Ağustos ve Eylül aylarında çalışarak bitirdik. Çok güzel bir film oldu, 7’den 70’e kadar ilgi çekecek bir film ile karşınıza geldik.Yüksel Aksu’ya çok teşekkür ederiz, onunla çalışmak çok güzeldi” dedi. Filme önce yan rolde, sonrasında ise başrolda oynayarak devam ettiği konuşulan komedyen, “Bazı lafları birbirimize latife olarak söyledik, ben de filmde yetecek kadar varım” dedi.

“İftarlık Gazoz: Tuba” gelmez!

Muğla’da yapılan çekimlerde herkesi güldüren Cem Yılmaz, “Zaman zaman şikayet ettiğimiz oldu, bunları latife etmiş olduk. Zaten kalabalık bir ekip olduğumuz için kamp gibi oldu” dedi. “İftarlık Gazoz” adını taşıyan filmde gazoz ile özdeşleşmiş olan Nuri Alço’yu soran muhabirlere yanıt veren Yılmaz, “Filmimiz Nuri Alço ile alakası yok, biz gazozu iftardan sonra içiyoruz” diyerek esprisi ile herkesi güldürdü. Filmin devamının gelip gelmeyeceği merak konusu olurken bu duruma Cem Yılmaz açıklık getirdi. Komedyen, “Devam filmi olmaz, “İftarlık Gazoz: Tuba” yapacak halimiz yok” diyerek Vizontele: Tuba filmine espirili bir şekilde gönderme yaptı.

Ben şiveli konuşamayacak kadar iyi Türkçe konuşuyorum!

Muğla’da çekilen ve oranın şivesi ile konuştuğunu belirten Cem Yılmaz, “Filmin tamamında zorlandım, ben o şiveyi konuşamayacak kadar iyi Türkçe konuşuyorum” dedi. Her fırsatta yöre halkının kendisine yardımcı olduğunu belirten komedyen, “Kimse beni bu konuda boş bırakmadı, herkesten bir şey öğrendim” dedi. Muğla’nın ilçelerinde kendisini kimsenin tanımadığını belirten Yılmaz, “En çok özlediğim şeyi yaşadım, tanınmamayı. Rahat rahat gezdim, çok güzeldi. Orada en çok Yılmaz Erdoğan’ı tanıyorlar” dedi.

Cem ağabey benim için gerçek usta oldu!

Filmde başrolü Cem Yılmaz ile paylaşan küçük oyuncu Berak Efe Parlar, söylemleri ile herkesi kendisine hayran bıraktı. Çocuk oyuncu, “Cem ağabey benim için gerçek bir usta oldu. Her konuda bana yardımcı oldu, onunla birlikte oynadığım için çok mutlu ve şanslıyım” dedi. Filmin kamera arkasında komedyen ile çok şakalaştığını belirten Berat Efe Parlar, bu söylemi ile Yılmaz’ı güldürdü. Komedyen, “Öyle söyleme sakın, çok ciddi geçti diye anlat” diyerek esprisi ile bir kez daha herkesi kahkahaya boğdu.

Kamyoncu Ali Rıza gibi gezdi!

Filmin hem yazarı olan hemnde yönetmen koltuğunda oturan Yüksel Aksu, “Bu zamana kadar çalıştığım en konforlu set ortamı oldu. Cem Yılmaz 10 numara bir insan ve oyuncu, hepimiz doğal şartlarda çalıştığımız için zorlandık” dedi. Bazı sahnelerin uzadığını belirten Aksu, “Biz de ekibin çenesi düşük olduğu için, bazı sahneler çok uzadı” dedi. Ege şivesinin çok güzel olduğunu belirten yönetmen, “Cem’i yöre halkından kimse tanımadı, oda kamyoncu Ali Rıza gibi gezdi” diyerek herkesi güldürdü.

Bundan sonra film konuşsun!

Filmin çok iyi bir konusu olduğunu belirten yönetmen, “Zevkli bir iş oldu, Cem’le film çekmek çok güzeldi. Dram rolünde ancak, Cem her rolün üstesinden gelir. Çok başarılı bir oyuncu” dedi. Filmin trajik bittiğini belirten Yüksel Aksu, “70’lerden 80’lere geçiş döneminde olduğu için sonu hüzünlü bitiyor. O dönemler hepimizin bildiği gibi kabul yılları, biz bu ülkenin çocuklarıyız. İstemediklerimiz olabilir, ben sadece yazdım ve bundan sonra film konuşşun” dedi.

Gala gecesine akın eden ünlü isimler, dram-komedi filminde Cem Yılmaz’ın iyi bir performans sergileyeceğini belirtti.