Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cengiz podyuma vazgeçilmeziyle çıkacak
Cengiz podyuma vazgeçilmeziyle çıkacak
Cengiz Abazoğlu White Line adlı ilkbahar-yaz defilesi salı günü Raffles Hotel Zorlu Center'da yapılacak.
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 27 Şubat 2016 - 10:55

Özge Ulusoy, Çağla Şikel, Tülin Şahin gibi pek çok ünlü yerli ve yabancı mankeni buluşturacak olan adL Cengiz Abazoğlu White Line adlı ilkbahar-yaz defilesi salı günü Raffles Hotel Zorlu Center’da yapılacak. Abazoğlu’nun “Asla vazgeçmem” dediği Özge Ulusoy, defile öncesi hayranlarına müjdeyi verdi: “Yakında sürpriz bir diziyle ekranda olacağım.”

İşte Cengiz Abazoğlu ve Özge Ulusoy’la konuştuklarımız…

CENGİZ ABAZOĞLU: “Dizilerin pek çok değerli oyuncusu tasarımlarımıza hayat veriyor.”

‘'White Line'' ilkbahar-yaz defileniz moda hayatınızdaki kaçıncı defile ve bu defilenin özelliği nedir?

adL+CengizAbazoğlu işbirliği ile hazırladığımız White Line defilemiz meslek hayatımdaki 41. defilem oluyor. adL ekibiyle enerjimiz öylesine tutuyor ki meslek hayatımda ilk günki heyecanımı hala yaşıyorum. Her sezon teknik anlamda olan gelişmeler ile yeni bir show yaratmanın heyecanı içinde oluyoruz. Bu sene adL+CengizAbazoğlu defilemizde Öner Evez'in kreatif düşüncelerinin de yansıdığı görsel anlamda daha heyecan verici bir show gecesinin bizleri beklediğini söyleyebilirim.

Bu koleksiyonu genel hatlarıyla anlatır mısınız?

adL+CengizAbazoğlu koleksiyonunu oluştururken adL kadınınında ruh halini yansıtan güçlü bir kadın hayal ettim. Ve her tasarımın detaylarına belirli ölçülerde romantik, elegan ve seksi dokunuşlar ile şekil verdiğimizi söyleyebilirim. Ve böylelikle adL kadınını temsil eden şehirli, modern, güçlü ve genç ruhlu bir kadın profili ortaya çıkardık.

Bu defilede öne çıkacak tasarımlarnız hangileri?

Böyle bir seçim yapmam gerçekten imkansız. Çünkü adL tasarım ekibiyle birlikte günlerce emek harcayarak tutkuyla adL+CengizAbazoğlu koleksiyonumuzu oluşturuyoruz. Gerçekten her biri hepimiz için oldukça değerli. Ama tabiki birkaç tasarımımızda işin show kısmını detaylıca ön plana çıkardığımızdan o parçaların daha güçlü olduğunu söyleyebilirim.

Foto: Bülten

Defilenin sürprizleriyle ilgili ipucu alabilir miyiz?

adL+CengizAbazoğlu koleksiyonun oluşturulma aşamasından mankenlerin podyumda poz verişine kadar ki her an bizim için büyük heyecan. Ve bu heyecanı sizlerle paylaşırken gerçekleştirdiğimiz süprizlerle işimizi daha da renklendirmek tutkumuzu artırıyor. adL+CengizAbazoğlu White Line defile gecesi bir ilke imza atılacağını söyleyebilirim. Ve galiba işin birazcık show kısmını da seviyoruz.

Defilede çıkacak ünlü isimler kimler olacak?

Meslek hayatımın birçok anına tanık olan ve birçok projede birlikte çalıştığım, sayısız değerli anımı yaşadığım arkadaşlarım benimle olacak. Özge Ulusoy, Çağla Şikel ve Tülin Şahin asla vazgeçemediğim isimler arasında. Gerçekten harika bir enerjimiz var ve bu durum imza attığımız her işe de yansıyor diye düşünüyorum.

Bu ilkbahar-yaz genel olarak neler moda olacak?

Koleksiyonumuzu oluştururken sezon trendleri arasında yer alan çizgisel formları kendi stilimizde yorumladık. Ayrıca kullanılan yüksek kalitedeki teknik malzemeler ile sıcak yazda konforlu, enerjik ve zarif ürünler adL kadınının şıklığına eşlik edecek.

Siz nelerden beslenirsiniz, ilham kaynakların nelerdir?

Her sezon tabiki farklı ilham kaynaklarım var. Bu bir sanat galerisinde gördüğüm eser de olabilir, belki de Vegas'tan büyüleyici bir show. Fakat son dönemde kendimi çok iyi hissettiğim ve yenilenebildiğim bir şehir var, Atina. Oldukça sık seyahat gerçekleştiriyorum. Şehrin tarihi ve enerjisi koleksiyonu tasarlarken beni başka noktalara götürüyor. Ve şehrin enerjisini White Line koleksiyonumuza yansıttığımı söyleyebilirim.

Defilelerde bazı farklı ürünlerle ilgili olarak ‘'bu kıyafetleri dışarda görmüyoruz, biz nasıl giyelim'' diyenler oluyor. Bu kıyafetlerin sunum amacı nedir?

Tabiki bizim işimizin heyecanımız doruklara taşıyan bir de show kısmı var. Fakat adL+CengizAbazoğlu 9. sezon işbirliğinde oluşturduğumuz White Line koleksiyonumuz davet ve günlük şıklığına da eşlik eder nitelikte. Yazın Bodrum'da mini partylerde ve İstanbul'un birçok noktasında, avm'lerde adL+CengizAbazoğlu tasarımlarını görmek beni çok mutlu ediyor ve her yeni sezon için heyecanımı pekiştiriyor. Bir de bugünlerde sosyal medya artık gerçekten modanın bir yansıması. Buradan koleksiyonumuza yönelik harika yorumlar alıyoruz. Ayrıca insanların özel anlarında adL+CengizAbazoğlu tasarımlarını üzerlerinde taşıyor olmaları çok keyif verici bir durum.

Türk kadınını moda konusunda nasıl değerlendirirsiniz?

Özellikle son yıllarda gerçekten sporun ve sağlıklı beslenmenin yaşam stili olmasıyla birlikte; Türk kadını da kendine daha dikkat ederek, daha da zarif, bakımlı ve şık bir görünüme kavuştu. Ayrıca Türk kadını global trendleri takip ederek, dünyanın en şık kadınları sıralamasında önde gelen elegan, şık görüntüsüyle birlikte kaliteli bir duruş sergiliyor.

Televizyonlarda çok fazla dizi var. Dizilerdeki karakterlerin moda yansımalarını nasıl buluyorsunuz?

Televizyonu çok yakından takip ettiğimi söyleyemem. Fakat adL+CengizAbazoğlu olarak birçok popüler dizinin stil danışmanı tarafından tercih ediliyoruz. Ve bu yansımalar sosyal medya kanallarından birçok kişiye ulaşıyor. Dizilerin pek çok değerli oyuncusu tasarımlarımıza hayat veriyor.

Ülkemizde son zamanlarda yaşananlar ve Rusya krizi, turizmi olduğu kadar, modayı da etkiledi mi?

Hepimiz duyarlı insanlarız ve olaylara tepkisiz kalamıyoruz. Ne yazık ki olumsuz birçok şey yaşanabiliyor. Güne başladığımız ilk andan itibaren kıyafetlerimiz bize ve enerjimize eşlik ediyor. Bu olumsuz günlerde kıyafetlerimizle küçük mutluluklar yaşamak güzel bir duygu. Ve bu noktada gerçekleştirdiğim tasarımlarla insanları mutlu edebilmenin işimin en sevdiğim tarafı olduğunu söyleyebilirim.

ÖZGE ULUSOY: “Yakın bir gelecekte sürpriz bir diziyle ekranda olacağım.”

adL+Cengiz Abazoğlu ‘'White Line'' tasarımlarını giyeceksiniz. Siz koleksiyonla ilgili neler söylersiniz?

Cengiz çok eski arkadaşım ve dostumdur. Miss Turkey’den hemen sonra çıktığım ilk defile de Cengiz Abazoglu imzasını taşıyordu. O yüzden yeri ayrı bende… Koleksiyonu önden görme şansı buldum ve her parçaya bayıldım. Çalışan şık ve özgür kadının tüm zerafetini ön plana çıkartmış…

Türk kadınının modaya ilgisini nasıl buluyorsunuz?

Türk kadını modayla cok ilgili… Özellikle son 5 yıldır modaya olan ilginin çok ilerlediğini düşünüyorum.

Her defilede heyecan oluyor mu ve sizin bir uğurunuz var mı?

İnanın ilk defilemdeki ilk adımı atisimda yaşadığım heyecanım aynen devam ediyor. Benim defile alışkanlığım heyecanım. Uğuruma gelince. Podyuma sağ ayağımı atarak çıkarım…

Özge Ulusoy A'dan Z'ye modayı takip edebiliyor mu?

Modayı A’dan Z’ye takip ediyorum diyebilirim. Mesleğim gereği de büyük bir kısmının içinde yaşıyorum. Çok büyük bir gardırobum var.

Her gen kızın rüyası gelinlik giymektir. Sizin hayalinizdeki gelinlik kimin imzasını taşıyacak?

Bunu zamanı gelince duşüneceğim. Şu anda nikahı düşünmüyorum… O gün gelince gelinlik olayına konsantre olurum…

Hayranlarınız size dizide görmek istiyor.

Menajerlerimle görüştüğümüz projeler var… Yakın bir gelecekte sürpriz bir diziyle ekranda olacağım.

Son güncelleme: 10:56 - 27.02.2016