Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ceyhun Yılmaz’dan duygulandıran ‘Mehmetçik’ paylaşımı
Ceyhun Yılmaz’dan duygulandıran ‘Mehmetçik’ paylaşımı
Ceyhun Yılmaz 15 Temmuz'u 16'ya bağlayan gece ülkemizde yaşanan darbe girşimi sonrası duygusal bir paylaşımda bulundu.
Erdinç YAPAN
Magazin 18 Temmuz 2016 - 07:26

Darbe girişimi sonrası bazı kesimler tarafından, özellikle teslim olan askere yapılan şiddet eylemlerine tepki gösteren isimlerden biri de oyuncu Ceyhun Yılmaz oldu. Kendisi de 15 ay askerlik yapan Yılmaz hissettiklerini şu sözlerle dile getirdi:

ceyhun-yilmaz

“15 ay giydim memleketimin ordusunun kamuflajını. Namus borcu dediler. Elime kına yaktılar. İstemedim kınayı. Rahmetli anacığım ağladı. -sütümü helal etmem, dedi. Valide korkusu, kıramadık. Manasını anlattılar. Kına “vazgeçmek”miş. Kuzuya yakılırmış… Geline yakılırmış Ve askere! Üçünden de Allah için vazgeçilirmiş! Böyle yollandık. İlk gece koğuşta nefesimizi içimize çekerek ağladık. Yaşı kaç olursa olsun, “annemi istiyorum” der insan! Yapan bilir. Asker emir kuludur! Memleketin demokrasisine darbeyi hiçbir “er” aklından geçirmez. Geçiremez. Darbe kabul edilemez! Sakın kimse nefret beslemesin, kınalı ana kuzularına.”