Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cicişler darbeyi dualarıyla bitirmiş
Cicişler darbeyi dualarıyla bitirmiş
Cicişler 'darbe girişimi sizin yüzünüzden oldu' iddialarını sosyal medya hesaplarından yanıtladı.
Erdinç YAPAN
Magazin 19 Temmuz 2016 - 07:32

Magazin camiasında Cicişler olarak tanınan Esra ve Ceyda Ersoy kardeşler geride bıraktığımız haftalarda bir ayakkabı firmasının veliahtı Taha Özer’le birlikte kutsal topraklara uçmuş ve bu yolculuğa çıkmadan önce çekilmiş fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşmışlardı.

İLGİLİ HABERCicişler Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı sonrası dua etmeye gidiyorCicişler Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı sonrası dua etmeye gidiyor

‘Türkiye’nin içinde bulunduğu kötü süreçten bir an önce çıkması için dua etmeye gidiyoruz’ şeklinde açıklamalar yapan ikiliye çok sayıda eleştiri gelmişti. Olayın üzerinden birkaç hafta geçtikten sonra gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Cicişlerin bazı takipçileri “Siz dua etmeye gittiğiniz için darbe oldu” eleştirisini getirince onlar da bu eleştirilere yine sosyal medya hesaplarından şu yanıtı vermiş.

cicis-ic

O GECE YAŞADIKLARIMIZI BİR BİZ BİR DE ALLAH BİLİYOR

Esra ve Ceyda kardeşler günün erken saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamayı yeterli görmemiş olacak, öğleden sonra daha uzun bir metinle kendilerine yapılan suçlamalara yanıt verdiler. Mevlana’dan alıntı da yapan Cicişler’in paylaştığı metin şöyle:

cicisler-sli

Darbenin bizim dualarımız yüzünden olduğuna inanıyorsunuz da bizim dualarımız sayesinde önlenmiş olabileceğine mi inanmıyorsunuz? Darbe girişimi tabiki de devletimiz ve halkımız sayesinde önlendi, tabi ki de bizim dualarımızla önlenmedi ama biz ülkemiz için dua ettik diye de darbe olmuş olamaz. Bunu bu kadar kötü kalpli düşünüp ve bu şekilde sosyal medyada yayanlara tepki olarak söyledik. Bu darbe önlenemeseydi hepimizi çok kötü günler bekliyordu. Biz bilmiyor muyuz bunları sanıyorsunuz? Bu uğurda şehit olan insanlar oldu. Onlar için hiç gözyaşı dökmedik mi sanıyorsunuz? Masum ve hiç bir şeyden haberi olmadan sırf kendilerine verilen emirleri yerine getirdikleri için linç edilen askerler için vicdanımız hiç sızlamadı mı sanıyorsunuz? O gece yaşadıklarımızı bir biz bir de Allah biliyor. Bizi çok yanlış tanıyorsunuz hem de çok! Ve bazılarınızın bu ön yargıları bizi çok üzüyor, yıpratıyor ve psikolojimizi bozuyor. Güçlü durmak zorunda olduğumuz için belli etmesek de emin olun ki aslında çok üzülüyoruz. Hz. Mevlana’nın bir sözünde dediği gibi; “Ya kırdığınız bu gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsiniz. Bilseydiniz ödünüz kopardı. Dokunamazdınız”

Son güncelleme: 12:51 - 19.07.2016