Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuk gelinlere kadına hayvana ve doğaya şiddete karşıyım
Çocuk gelinlere kadına hayvana ve doğaya şiddete karşıyım
İzdivaç programıyla ekranda olan Zuhal Topal, her türlü şiddete karşı olduğunu açıkladı...
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 16 Ekim 2016 - 01:19

Her gün önce radyoda konuşuyor, ardından televizyon programı için stüdyoya giriyor Zuhal Topal. Hafta içi beş gün öğlen sonrası ekranda (Zuhal Topal'la), sabah saatlerinde ise Süper FM'de (Zuhal Topal'ın Günlüğü) partneri ve 16 yıllık arkadaşı Mustafa Kotan ile birlikte mikrofon başı yapan Topal'la yoğun koşturmaları arasında bir kahvelik zaman içinde sohbet ettik. Elbette sohbetimize başladığımız ilk konu, izdivaç programı Zuhal Topal'la oldu.

41

Zuhal Topal “Ezilen, şiddet gören kadınlarımıza seslenmek istiyorum. Artık sesinizi çıkarın, sessiz kalmayın. Belediyelere, karakollara gidin, şikayet edin. Daha olmazsa beni arayın” dedi.

– Televizyon dünyasında en çok eleştirilen izdivaç programları ama en çok izlenen programlar da onlar. Tılsımı nedir?
İzdivaç programları gerçek hayatın bir yansımasıdır. Hayatın içinde ne varsa bu programlarda yer alıyor. Benim izdivaç programım topluma ayna tutuyor.
– Sayenizde kaç evlilik oldu?
2009'dan beri yapıyorum izdivaç programlarını. Yedi yılda 150 çift evlendirdim, 150 yuvanın kurulmasına önayak oldum.
– Mutlu evliliğin anahtarı?..
Ne yazık ki anahtarı, reçetesi budur diyemiyoruz. Herkesin huyu suyu, kültürü farklı.
– O zaman ipuçları verin…
Öncelikle karşılıklı saygı, sevgi, huzur, güven, dürüstlük önemli. Bunlar evliliğin yapı taşları, temelleridir. En önemlisi vicdanlı ve iyi insanı bulabilmek.
– Kendinizden örnek verin…
(Gülüyor) Test edilip, onaylandığı için kendi evliliğimi anlatabilirim. Korhan Saygıner'le iki yılı nişanlılık, 8 yılı evlilik olmak üzere 10 yıldır birlikteyiz.

39

HAYRANLARIM GÜLÜŞÜMÜ BEĞENiYOR


– Hayranlarınız gözlerinizi çok beğeniyor.

Hayranlarım gülüşümü beğeniyor. Arap (Mısır) kökenliyim ve gözlerimin dikkat çekici olması bu yüzden olabilir. Ama güzel göz değil, güzel bakmak önemlidir.

– Gelelim kızınız Lina'ya…
Lina üç yaşında ve müziğe karşı inanılmaz bir ilgisi var. Şarkı söylüyor ve müzik dinlerken ayağıyla ritim tutabiliyor.

37

EVLiLiK TEKLiFiNi BEN YAPTIRDIM!

– Korhan Bey'le nasıl tanıştınız?
Eşimle bir televizyon programında tanıştık.
– Bir izdivaç programı mı!..
(Gülüyor) Hayır, sosyal sorumluluk projesiyle ilgili bir programdı. Korhan, Bir Işık da Sen Tut adlı bir şarkı yapmıştı. Çekim sırasında yanıma oturdu. Bir ara “Beyefendi şöyle biraz geriye doğru oturur musunuz, kameranın beni görmesini engelliyorsunuz” dedim. Böyle bir gerginlik yaşadık.
– Sonra?..
Sonra, meğer evlerimiz yakınmış, bir gün kahve içtik, yemeğe çıktık ve aradan 10 yıl geçip gitmiş işte. Mutluyuz.
– Evlilik teklifi?..
Evlilik teklifi benim presimle geldi. “Evlenmeyecek miyiz?” dedim.
– Oyunculuğu özlemiyor musunuz?
Tiyatroyu, dizileri, kısacası oyunculuğu özlüyorum. Benim asıl işim oyunculuktur. Ancak olmam gereken yer şu anda burası. Yaptığım programdan keyif alıyorum. Diziler daha fazla zaman istiyor. Kızım büyüsün, o zaman gelen teklifleri çok rahat değerlendireceğim.

38

NERMİN’LE ÖDÜL ALDIM

Avrupa Avrupa dizisindeki Nermin rolüyle aldım bu ödülü. Beni tanıtan komedi rolleri oldu. Gözlerim büyüktür, hatlarım yuvarlaktır ve komedi yapmam zordur.
– Kadınlarımızın yüzü gülmüyor.
Çocuk gelinlere, kadına, hayvana ve doğaya şiddete karşıyım. Ezilen, şiddet gören kadınlarımıza sesleniyorum. Artık sesinizi çıkarın, sessiz kalmayın. Belediyelere, karakollara gidin, şikayet edin. Olmazsa beni arayın.