Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuklara ‘iyilik’ için 41 ünlü iş başında
Çocuklara ‘iyilik’ için 41 ünlü iş başında
Ünlü isimler organ bağışı için 'İyilik Bebekleri'ne hayat veriyor!
Magazin 29 Şubat 2016 - 19:52

Türkiye'de ve dünyada organ nakli bekleyen yüzbinlerce çocuk, yaşama yeniden sarılmak için bir umut bekliyor. Onları yeniden hayata bağlamak ise organ bağışı ile mümkün olabiliyor.

iyilik bebekleri Foto: Bülten
Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan “organ bağışı” konusunda toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalarını ulusal ve uluslararası platformlarda aralıksız sürdüren Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği, bu yıl çocukluk dönemi organ nakillerinin önemine “İyilik Bebekleri” ile dikkat çekiyor.

“Hayata İyilik Kat” sloganından yola çıkılarak gerçekleştirilen “İyilik Bebekleri” projesine 41 ünlü isim destek verdi. Proje kapsamında ünlü isimler organ nakli olmak için bekleyen çocuklar için hayallerini paylaştı, dünyaca ünlü bebek tasarımcıları tarafından her ünlünün çocukluk hayali “İyilik Bebekleri” ile hayat buldu.

Ayşe Arman Foto: Bülten
Çocuklara sağlıklı bir gelecek sunmayı amaçlayan proje; İyilik Bebekleri  ve onlara hayat veren Türkiye'nin en ünlü isimlerinin fotoğraf sanatçısı Cengiz Dikbaş'ın objektifinden yansıyan kareler ve iyilik bebekleri sergisinden oluşuyor.