Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Dağ 2’ filminde rol alan iki asker şehit oldu
‘Dağ 2’ filminde rol alan iki asker şehit oldu
Başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, 'Dağ 2' filminde rol alan iki askerin şehit olduğunu açıkladı.
Magazin 15 Kasım 2016 - 14:48

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteğiyle çekilen ‘Dağ 2’ filmininde rol alan askerlerden birinin şehit olduğu haberleri çıkmıştı. Ancak başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, NTV’ye verdiği röportajda film çekimlerinde yer alan 2 askerin şehit olduğunu açıkladı.

dag

Irak’a bir operasyonla görevlendirilen 7 kişilik ‘Fırtına Getiren’ adlı timin yolcuğunu anlatan filmin başrol oyuncusu Bayraktar; “Filmde rol alan asker arkadaşlarımızdan bir değil, iki tanesi şehit oldu. Bunlardan biri bizimle fotoğraf karesine giren ‘Yunus Emre Uçar’ kardeşimizdi. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Onun haricinde bilemediklerimiz de olabilir çünkü film çekilirken sadece denk geldiklerimiz ve bildiklerimiz onlar… Ama filmin çoğu alanında yer alan gerçek komandoların bizden bir hafta on gün sonra eğitimlerini tamamlayarak ülkenin değişik yerlerine göreve gittiklerini biliyoruz. Oralar da gerçek mücadelelere devam ediyor” dedi.

Son güncelleme: 14:55 - 15.11.2016