Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Deniz Seki ‘açık’a çıkmak istemedi
Deniz Seki ‘açık’a çıkmak istemedi
Deniz Seki'nin yasa gereği cezasının son bir yılını çekmek üzere açık cezaevinde geçirme zorunluluğu Seki'nin dilekçesiyle değiştirildi.
Magazin 6 Haziran 2016 - 12:38

Halen Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde hükümlü bulunan Deniz Seki'nin aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezasının infazının son 1 yılı bugün itibariyle başladı. İnfaz Yasası gereği cezasının kalan son 1 yılını açık cezaevinde geçirmesi gereken Seki'nin, tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi İdaresi'ne yaptığı başvuru dilekçesinde cezasının kalan son 1 yılını açık cezaevinde geçirmek istemediğini belirttiği öğrenildi. Seki'nin, gerekçe olarak da güvenlik ve sağlık sorunlarını gösterdiği öğrenildi.

BAKIRKÖY'DE KALACAK

Başvuruyu incelemeye alan Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi İdaresi'nin başvuru dilekçesini incelemeye aldığı, bu konuda karar verene kadar Seki'yi başka cezaevine nakletmeyeceği öğrenildi.

deniz-seki-ic

19 AYDIR TUTUKLU BULUNUYOR

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, 22 Mayıs 2012 tarihinde “Uyuşturucu madde bulundurma ve başkalarına temin etme” suçlarından sanatçı Deniz Seki'ye 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Cezası 1013 yılında kesinleşen sanatçı, bir süre firari kaldıktan sonra 15 Kasım 2014 tarihinde Büyükçekmece Alkent 2000 sitesinde yakalanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Seki, o tarihten beri bu cezaevinde hükümlü bulunuyor. (DHA)

Son güncelleme: 13:02 - 06.06.2016