Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Deniz Seki AİHM tarafından haklı bulundu ama…
Deniz Seki AİHM tarafından haklı bulundu ama…
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Deniz Seki’nin ‘tutuklanma kararının mahkeme tarafından hukuka uygun biçimde derhal verilmiş olma’ hakkının ihlal edildiği yönünde görüş bildirdi.
Magazin 23 Haziran 2016 - 07:42

Şarkıcı Deniz Seki'nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) yaptığı başvuru kabul edildi. Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan çarptırıldığı hapis cezasını çeken Seki'nin başvurusuna olumlu karşılık veren AİHM, ünlü şarkıcının ‘tutuklanma kararının mahkeme tarafından hukuka uygun biçimde derhal verilmiş olma”' hakkının ihlal edildiği yönünde görüş bildirdi.

İLGİLİ HABERDeniz Seki'nin dilekçesi kabul edildiDeniz Seki’nin dilekçesi kabul edildi

DENİZ SEKİ BİR YIL DAHA CEZAEVİNDE KALACAK

Deniz Seki, başvurusunda, gözaltına alındıktan sonra 7 ay boyunca kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili olarak mahkemeye çıkmasına imkân sağlanmadığını belirtmişti. Buna karşın, Seki mahkeme tarafından belirlenen zaman dilimi dahilinde başvuru yapmadığı için, kendisine Türk yetkililer tarafından maddi veya manevi bir tazminat ödenmeyeceğine karar verildi. Ünlü şarkıcının 2017'nin sonunda cezaevinden çıkması bekleniyor.

İLGİLİ HABERDeniz Seki yeniden yargılanma talebi reddedilince böyle isyan ettiDeniz Seki yeniden yargılanma talebi reddedilince böyle isyan etti