Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Deniz Seki: ‘Cezaevi memleketten daha güvenli’
Deniz Seki: ‘Cezaevi memleketten daha güvenli’
Deniz Seki, "Cezaevi memleketten daha güvenli" dedi.
Magazin 26 Mart 2016 - 12:31

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Cezaevi Komisyon Sözcüsü Veli Ağbaba, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İstanbul Milletvekilleri Gamze Akkuş İlgezdi, Zeynel Emre ve Mahmut Tanal ile Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne gerçekleştirdikleri ziyaret ile Deniz Seki ve yabancı uyruklu kadın mahkumlarla bir görüşme yaptı.

Deniz Seki

Deniz Seki , CHP Cezaevi Komsiyonu’na konuştu. Ünlü şarkıcı “Cezaevi, memleketimden daha güvenli. Ne yapabiliriz, bir şeyler yapmak istiyorum burada. Gitar kursu alıyorum. 16 kişilik bir koğuşta kalıyorum. İki kitap yazdım, 10 tane beste yaptım.” dedi.

Yapılan görüşme sonrasında komisyon Deniz Seki'nin açıklamalarını  şöyle aktardı:“Cezaevi, memleketimden daha güvenli. Ne yapabiliriz, bir şeyler yapmak istiyorum burada. Gitar kursu alıyorum.”

“16 kişilik bir koğuşta kalıyorum. İki kitap yazdım, 10 tane beste yaptım.”

“Cehennemde cenneti yaşıyoruz. Daha tahammülkarım, burada küçük şeylerden mutlu olunur, büyük şeylere karşı dağ gibi durulur. Niye buradayım diye düşünüyorum, tanımadığım kimselere dokunuyorum, kalplere giriyorum. Burada kendimi daha güvende hissediyorum, Türkiye’nin her tarafından güvensizlik hakim. Güvensiz bir toplumda yaşıyoruz.”

“Buradaki sıkıntılardan biri de akşamları doktorlar burada olmuyor.”

“Üreterek yaşıyorum. Üretmekten hayat buluyorum. Kimse ölmesin, memlekete birşey olmasın, ben yatmaya razıyım.”

Son güncelleme: 15:02 - 26.03.2016