Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Deniz Seki hapishane günlerinde kitap yazdı: Deniz’in Dibi
Deniz Seki hapishane günlerinde kitap yazdı: Deniz’in Dibi
Deniz Seki'nin, 'topraksız Zincirlikuyu' olarak tanımladığı cezaevinde yazdığı kitap çıktı.
Magazin 3 Şubat 2016 - 16:56

Deniz Seki, cezaevinde kaleme aldığı ‘Deniz’in Dibi’ adlı kitabında yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen umudunu kaybetmediğini söylüyor.

Hürriyet’in haberine göre, Deniz Seki’nin ‘topraksız Zincirlikuyu’ olarak tanımladığı cezaevinde kaleme aldığı kitabında, yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen umudunu kaybetmeyen bir Deniz Seki ile karşılaşacaksınız… Zümrüdü Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğacağı günü beklieyen Seki, bu süreçte yaşadıklarını, kalbinden dökülenleri ve yeni şiirlerini bu kitapta paylaşıyor.

KİTAPTAN…

“Birlikte olduktan, birbirimize güvendikten sonra hepimiz on kaplan gücündeyiz. İtiraf ediyorum, ben aslında Kızılmaske’yim. Süper kahramanlığı bırakmış değilim. İsteseniz de emekli olamıyorsunuz. Yorucu ama heyecanlı bir iş. Sigortası yok ama ne yapalım. Buradayım diye size yardım edemem sanmayın. Mesela ‘Fantom Deniz’ diye seslenin, ben gelir bulurum sizi. Belki de bir şarkım koşar imdadınıza…”