Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Didem Soydan kadınlar günüyle ilgili bir yazı paylaştı
Didem Soydan kadınlar günüyle ilgili bir yazı paylaştı
Didem Soydan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü hakkında ilginç bir yazı kaleme aldı.
Erdinç YAPAN
Magazin 9 Mart 2016 - 07:38

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kutlandı. Kadına şiddet konusunda hiç de iyi bir karneye sahip olmayan ülkemizde bu gün çok daha farklı bir anlam taşırken, ünlü isimler de yaptıkları paylaşımlarda kadınlar gününün Türkiye’deki yansımasına ayna tuttu. O isimlerden biri de manken Didem Soydan oldu. Başarılı isim bir günü atfedilen anlamın ötesinde kadınların eşi ve huzurlu bir yaşam hakkına sahip olması gerektiğini savunmuş. İşte Didem Soydan’ın kaleminden kadınlar günü…

 


Kimin anası,kızı,kimin karısı,avradı,kimin sevgilisi,orospusu,aklı yarımı,eksik eteği,eli hamurlusu ! Kimin aşkı ,yavuklusu,yarî,meleği,yavrusu,kınalı kuzusu,tutkusu,vazgeçilmezi olursanız olun! Size verilen isimler,değerler ,yergiler hiçbiri sizi tanımlayamaz.Kocaları ,babaları ,abileri,kardeşleri,sevgilileri tarafından dövülen,tecavüze uğrayan,kurşunlanan,satılan,alınan verilen bütün kadınlar ! Kadınlar günümüz olmaz olsun! Hayattan bir gün (!) istemiyoruz. Bütün tanımlamalardan ırak ,özgür ,eşit ve bize yakışan tek tanım olan İNSANca bir yaşam istiyoruz.

Ruhlarınızı,bedenlerinizi,yaşamlarını parçalayan bütün erkekler adına bir kadın olarak ÖZÜR DİLİYORUM,ÖZÜR DİLİYORUM,ÖZÜR DİLİYORUM!