Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Didem Soydan, öğretmen Halil Serkan Öz’ü unutmadı
Didem Soydan, öğretmen Halil Serkan Öz’ü unutmadı
Didem Soydan, Yalova'da geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz'ü unutmadı.
Magazin 24 Kasım 2016 - 12:44

Didem Soydan, ‘Öğretmenler Günü’nde Yalova eski Valisi Selim Cebiroğlu tarafından görüntüsü nedeniyle eleştirildiği iddia edilen ve kendi adına düzenlenen yürüyüşte hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz’ü unutmadı.

Geçen yılın mart ayında Termal İlçesi'nde bulunan Fen Lisesi'nde, Cebiroğlu’nun yaptığı incelemeler sırasında iddiaya göre, kılık kıyafeti nedeniyle öğrencilerinin içerisinde tartıştığı matematik öğretmeni 42 yaşındaki Halil Serkan Öz'den dışarı çıkmasını istemişti. Eğitim- Sen, hakaret edilip onuru kırıldığı gerekçesiyle üyeleri Halil Serkan Öz'e destek için Yalova'da 4 Nisan günü yürüyüş düzenlenmişti. Kendisi için yapılan protestoya katılan Öz, burada rahatsızlanmış ve kaldırıldığı hastanede ölmüştü.

Sosyal medya hesabından Öz’ün fotoğrafını paylaşan Soydan, şu satırlarla üzüntüsünü dile getirdi:

“60 hanelik bir öğretmenler sitesinde yetişip ve Köy Enstitüleri ilk mezunlarından mağrur büyük babamın gölgesinde büyümek, bu hayatın bana verdiği en özel şeylerden biri… Fotografta ise Yalova valisi tarafından hak etmediği sözlere maruz kalan ve muhattabı olduğu sözleri narin kalbi kaldıramadığı için vefat eden öğretmen Halil Serkan Öz… Öğretmen Gününüz Kutlu Olsun ! Cumhuriyet’in az kalmış aydınlık neferleri!

İLGİLİ HABER24 Kasım Öğretmenler Günü paylaşımları24 Kasım Öğretmenler Günü paylaşımları

İLGİLİ HABERCem Yılmaz, Yalova Valisi'ne hakaret davasında beraat ettiCem Yılmaz, Yalova Valisi’ne hakaret davasında beraat etti

Son güncelleme: 12:46 - 24.11.2016