Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dile düşmek beni mutlu ediyor!
Dile düşmek beni mutlu ediyor!
Yeni şarkısı Hodri Meydan’a çok güvenen Bengü’den şaşırtan itiraf:
Yüksel ŞENGÜL
Magazin 15 Mayıs 2016 - 01:13

Her zamanki gibi fit, bakımlı ve enerji dolu bir Bengü ile buluştum. Yeni şarkısı Hodri Meydan'la başladığımız sohbetimizde yeni projelerini, yüreğinde olup bitenleri ve memleket meselelerini konuştuk.

54

– Şarkısında bağıra bağıra Hodri Meydan diyor Bengü…
(Gülüyor) Her filminde ya da dizisinde farklı karakterleri canlandıran bir oyuncu gibi ben de her şarkımda başka bir kadına bürünüyorum.
– Meydan mı okuyorsun?
Şarkılarımla kendimi düşünüp yorumlamıyorum. Az önce de dediğim gibi şarkının kimliğine girip, o karakteri yaşamaya başlıyorum. Böylece herkesin diline düşüyorum. Benim istediğim de bu zaten, dile düşmek beni mutlu ediyor. Hem bir şarkıcı daha başka ne isteyebilir ki! Deniz Erten'in sözleri ve Erdem Kınay'ın bestesiyle çok iddialı bir şarkı yaptık. Eski sevgiliye gönderme var. Sitem, umut var.
– Umut olması çok güzel…
Umut olmazsa her şey biter, hayat biter. Ne olursa olsun, umudumuzu asla kaybetmeyelim.
– Şarkının klibinde iki kadın var, erkek yok…
Bu kez ters köşe yapalım, klipte iki kadın olsun ve birbirinden intikam alsınlar diye düşündük. En güvendiğim, sırdaşım, yakın arkadaşım, meğer sevgilimi baştan çıkarmış.

Bengü “Her şarkının kimliğine girip, o karakteri yaşamaya başlıyorum. Böylece herkesin diline düşüyorum. Benim istediğim de bu zaten, dile düşmek beni mutlu ediyor” dedi.

53

BU KEZ SEKSİ OLDUM

– Seksi ve agresifsin…
Daha önceleri güçlü Bengü'ler, kırılmış Bengü'ler, duygusal Bengü'ler vardı. Bu kez agresif ve seksi Bengü oldum. Oysa öfkelerim sabun köpüğüdür.
– Kimseye kızmayan Bengü'yü Beyaz kızdırdı.
(Gülüyor) Hayatta asla kızmayacağım birisi Beyaz. Programına katılınca bir skeç çektik. Evinde bana evlilik teklifinde bulundu, şoke oldum. Beyaz garip cümleler kurmaya başladı aklını kaçırmış gibi. Annesi gelip dişlerime bakacakmış (gülüyor). Sinirim bozuldu, ben at mıyım, at mı satın alıyorsun? Fena kızdım… Bunlar skeçti (gülüyor).
– Evlilik teklifinin gerçek olmasını dileyelim mi?
Hayattaki önceliklerim arasında değil evlilik. Kısmetse olur. Ayrıca yalnız değilim. Annem, babam, yeğenlerim, dostlarım… Dedim ya kısmet.

52

HOŞGÖRÜ KALMADI

– Bengü her zaman iyiniyetli… İstismar eden oldu mu?
Beni istismar edenler oldu elbette. Bana yaklaşarak, ünümden faydalanmaya kalkanlar da oldu. Ancak finalde affediciyim.
– Herkesin birbirine çatık kaşla baktığı bir dönemde gülümsemek, affetmek çok önemli.
Ne yazık ki toplumda hoşgörü de tahammül de kalmadı.
– Sanat dünyasında dostun çok mudur?
Sanat dünyasında çok görüşemesek de sevdiğim arkadaşlarım var elbette. Mesela, Demet Akalın, Gülşen, İrem Derici…
– Bengü fit olmak, güzel kalmak için neler yapıyor?
Haftada üç gün spor yapıyorum. Pilates dışında hoca eşliğinde fonksiyonel antrenmanlara katılıyorum. Kendi bedenimle uyguladığım bir çalışma. Ağırlık da kaldırıyorum.
– Kullandığın özel şeyler…
Mesela tonik yerine gül suyuyla temizlerim yüzümü.