Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul son bölüm izle: Ertuğrul, bizans sınırına gidiyor! Diriliş Ertuğrul sezon finali!
Diriliş Ertuğrul son bölüm izle: Ertuğrul, bizans sınırına gidiyor! Diriliş Ertuğrul sezon finali!
Ertuğrul'dan kritik karar! Diriliş Ertuğrul son bölüm ile dün akşam ekranlara geldi ve Diriliş Ertuğrul sezon finali yaptı. Dizisinin 61. bölümünde göç kervanını büyük bir tehlike bekliyordu! İşte Diriliş Ertuğrul son bölümden detaylar...
Magazin 9 Haziran 2016 - 08:19

TRT 1’in en popüler dizisi olan Diriliş Ertuğrul bir Çarşamba akşamına daha damga vurdu 8 Haziran akşamının reyting birincisi oldu. Ertuğrul dizisi 8 Haziran akşamı 61. bölümü ile ekrana geldi. Diriliş Ertuğrul son bölüm ilse sezon finali yapan dizi de boyda yapılan seçim damga vurdu. İki kardeş beylik için adaylıklarını koydular ama kazanan Gündoğdu oldu! Ertuğrul da Diriliş Ertuğrul son bölümde takipçileri ile Bizas sınırına gitmeye, kendi yolunu çizmeye karar verdi. İşte Diriliş Ertuğrul son bölümüğn full videosu ve 61. bölümden detaylar…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SEZON FİNALİ FULL İZLE!

ENGİN’DEN AYRILIK AÇIKLAMASI

Diriliş Ertuğrul dizisiyle kariyerinde başarılı bir ivme yakalayan Engin Altan Düzyatan, özel hayatında da mutlu günler yaşıyor. Elini attığı her işte başarılı olan Düzyatan hakkında önceki gün ortaya atılan iddia Diriliş Ertuğrul dizisinin sevenlerini korkuttu. Söylentilere göre Engin Altan Düzyatan, başarılı dizinin yeni sezonunda yer almayacaktı. Engin Altan Düzyatan, dizinin yeni sezonundan sonra kadrodan çıkarılacaktı. Ancak başarılı oyuncu bu iddiaları sosyal medya hesabından yalanlayarak sevenlerinin yüreğine su serpti. Başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını söyleyen Engin Altan Düzyatan ‘yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz' diyerek ayrılık iddialarını da yalanlamış oldu.

TWİT

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SEZON FİNALİNDE NELER YAŞANDI?

Ertuğrul, yaşanan hengâmede yaralanan ağabeysini obaya getirdi. Sungur Tekin'in yaralanması Kayı otağında tansiyonu daha da yükseltti. Gündoğdu, bütün olanlardan Ertuğrul'u sorumlu tuttu ve  tüm olaylara kendilerini dinlemeyen Ertuğrul'un neden olduğunu söyleyerek onu suçladı. Bu da iki kardeş arasında sert bir kavganın çıkmasına neden oldu. Bu tartışmanın üstüne Hayme'nin gelmesi adeta tuz biber oldu.

Sungur Tekin'in yaralandığını öğrenen Hayme, Diriliş Ertuğrul son bölümde adeta yıkıldı.  Bu durum bütün iplerin kopmasına neden oldu. Bir süredir Süleyman Şah'ın evlatları arasında yaşananlar, artık geri dönülmez bir noktaya geldi. Gündoğdu, annesine rest çekerek beylik seçimi için boyu toplamasını istedi ki Hayme de oğlunun bu isteğini kabul etti.

SEÇİM HEYECANI

Gündoğdu, Kayılar'a Bey seçilerek hem Ertuğrul'u durduracağını hem de obasını bütün tehlikelerden kurtaracağını planlıyordu ancak, Ertuğrul da Kayılar'a bey olmak için aday oldu. Diriliş Ertuğrul son bölümde seçim heyecanı yaşandı. Boyda yapılan seçimle Gündoğdu Kayılar'ın yeni beyi seçildi. Bu yaşananların üzerine Ertuğrul artık birlikte yaşamalarının mümkün olmadığını söyledi. Ertuğrul kendisine inananlarla birlikte Bizans sınırına göç edeceğini açıklayarak boydan ayrıldı. Hayme'nin bütün çabalarına rağmen Ertuğrul bu kararından dönmedi.

REYTİNG BİRİNCİSİ
8 haziran reyting sonuçlari

Diriliş Ertuğrul Çarşamba akşamlarının geleneğini bozmadı ve sezon finali ile de reyting birincisi oldu. Diriliş Ertuğrul’un dizi olarak rakiplerinden Kara Sevda ikinci Poyraz Karayel ise ancak 6. olabildi. Diriliş Ertuğrul dizisinin özeti de reyting sıralamasında dördüncü oldu.

Son güncelleme: 11:20 - 09.06.2016