Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul başlıyor! Diriliş Ertuğrul 62. yeni bölümde neler olacak?
Diriliş Ertuğrul başlıyor! Diriliş Ertuğrul 62. yeni bölümde neler olacak?
Diriliş Ertuğrul 62. yeni bölümü yani 3. sezon ilk bölümü ile bu akşam TRT 1 ekranlarında hayranları ile hasret giderecek. Diriliş Ertuğrul yeni sezonda neler olacak, Ertuğrul ve Kayı boyunu nele bekliyor heyecanla ve merakla bekleniyor. Diriliş Ertuğrul yeni bölüm özeti, bu sezon neler olacaklarına dair ipuçları ve 3. sezon yeni bölüm fragmanı haberimizde.
Magazin 26 Ekim 2016 - 08:46

Diriliş Ertuğrul nihayet bu akşam izleyiciler ile buluşuyor. 3. sezonuna giren Diriliş Ertuğrul dizisi 62. yeni bölümü ile bu akşam TRT 1 ekranlarında. Hayranları tarafından merakla beklenen 3. yeni sezon çekimleri Kapadokya’da yapılıyor. Obasına yeni yurt arayışına çıkan Ertuğrul, bu uğurda kendine inanlarla birlikte yollara düşerler. Ertuğrul Bey ve peşinde gelen Kayı boyunu bu sezon yeni düşmanlar, yeni maceralar ve yepyeni topraklar bekliyor. Bu akşam TRT 1 ekranlarında yayınlanacak Diriliş Ertuğrul  62. yeni bölümü kaçırmak istemiyorsanız yayın saati 20.00’da aşağıdaki linke tıklayarak online izleyebilirsiniz. İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı, bu sezon neler olacak, konu özeti…

Diriliş Ertuğrul 62. yeni bölüm – 3. sezon ilk bölüm izle (26 Ekim Çarşamba 20.00)

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ SEZONDA OLACAKLAR

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey'e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey'i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon'a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

İLGİLİ HABERYeni sezon öncesinde Diriliş Ertuğrul ekibini derinden sarsan olayYeni sezon öncesinde Diriliş Ertuğrul ekibini derinden sarsan olay

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey'den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey'in büyük oğlu Ural'ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey'in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları'nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul'un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey'i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…