Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul özlemi tavan yaptı! Diriliş dizisi yeni sezon yeni bölüm yayınlandı!
Diriliş Ertuğrul özlemi tavan yaptı! Diriliş dizisi yeni sezon yeni bölüm yayınlandı!
Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünü bekleyen dizinin hayranları merakla beklerken ilginç olaylara da sahne oluyorlar. Geçtiğimiz gün Polonyalı bir gezgini Diriliş Ertuğrul oyuncusu sanarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar uzun saçlı ve sakallı olan gezgin Kristian Bergier’i atlarıyla birlikte görünce, “Diriliş Ertuğrul” dizi filminin çekildiğini sandı. Çocuklar “Sen Dirilişi mi çekiyorsun?” diye sordu.
Magazin 26 Eylül 2017 - 12:41

Yayınlandığı 3 sezonda kendi izleyici kitlesini oluşturan Diriliş Ertuğrul’da yeni sezon merakla bekleniyor. Diriliş Ertuğrul bekleyişi trajikomik sahnelere de sebep oluyor. Polanya'dan 9 ay önce atlarıyla yolan çıkan Kristian Bergier'in Adıyaman'da mola verdiği esnada refüje bıraktığı atlar ve üzerindeki yükleri gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Hristiyan Katolik olan ve Kudüs'e gitmek için 9 ay önce atlarıyla Polonya'dan yola çıkan Kristian Bergier, Adıyaman kent merkezine ulaştı. Adıyaman'da mola veren Kristian Bergier atlarını çimlerle kaplı refüje bıraktı. Atatürk Bulvarı üzerinden geçen sürücü ve vatandaşlar refüjde otlayan ve üzerindeki yük olan atları polise ihbar etti. İki adet İngiliz cinsi atın üzerindeki yük nedeniyle ihbar edilen yere gelen polis ekipleri konuyu araştırırken, Kristian Bergier atların yanına geldi. Kristian Bergier'e vatandaşlar yakın ilgi gösterdi. Bazı kişiler birlikte fotoğraf çektirirken, bazı kişiler ise atlarla fotoğraf çektirdi. Uzun saçlı ve sakallı olan Kristian Bergier'i atlarıyla birlikte gören çocuklar, “Diriliş Ertuğrul” dizi filminin çekildiğini sandı. Çocuklar “Sen Dirilişi mi çekiyorsun?” diye sordu. Kristian Bergier, refüje pisleyen atlarının pisliğini tek tek toplayarak çöpe atıp, atlarıyla birlikte yolculuğuna devam etti. Adıyaman'dan Kahta, Menzil, Nisisibi Köprüsü ve Diyarbakır'a gidecek olan Kristian Bergier, Polonya'dan Kudüs'e gitmek için yola çıktığını belirterek, Türklerin konuksever olduğunu ve Müslümanların çok güzel insanlar olduğunu kaydetti.

dirilis-ertugrul-ne-zaman-kucuk

DİRİLİŞ ERTUĞRUL GEÇEN SENE BAŞLADIĞI TARİHTE BAŞLAYABİLİR Mİ?

TRT'den resmi açıklama gelmediği halde dizinin ekim ayı içinde başlaması bekleniyor. Ertuğrul’un geçen sezonu 26 Ekim’de başlamıştı. Bu yıl da Ekim ayında başlayacağı yönünde iddiaları gelse de bu haberler kesinlik taşımıyor.

dirilis-ertugrul-70-bolum

ENGİN ALTAN DÜZYATAN AÇIKLADI: AYRILACAK MI?

Onur Baştürk’e verdiği ropörtajda Diriliş Ertuğrul’daki akıbetini de değerlendiren Engin Altan Düzyatan, hakkında çıkan haberleri yalanladı. İşte, Düzyatan’ın vermiş olduğu demeçler;

“Diriliş” bu sezon da devam ediyor. Dördüncü sezonumuz. Evet, her yıl ayrılacağıma yönelik haberler çıkıyor. Oysa hiçbir zaman öyle bir fikrimiz olmadı. Devam ediyorum. Bu son sezon mu olur bilmiyoruz ama, yol içerisinde anlaşılacak.”

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’DA HANGİ OYUNCULAR AYRILACAK?

Sabah’ın haberine göre, yeni sezon ile ilgili ilk ayrıntılar ise gelmeye başladı. İşte Diriliş Ertuğrul’un 4.sezonunda ayrılacak oyuncular: Alâeddin Keykubad, Hayme Ana, Komutan Ares, Sadettin Köpek, Çolpan Hatun.

dirilis-ertugrul-90-bolum-fragmani

 

ERTUĞRUL GAZİ GERÇEKTE NASIL ÖLDÜ?

Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli, tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi. Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans (İnegöl-Karacahisar-Bilecik) tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı. Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan halk tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Söğüt'teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi'yi yürekten seviyor ve sayıyordu. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt'te vefat etti. Türbesi Söğüt'tedir. Her yıl eylül ayının 2.haftası pazar günü anma törenleri yapılmaktadır.

Son güncelleme: 10:13 - 27.03.2018

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.