Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul yeni sezon o gün mü başlayacak? Diriliş Ertuğrul yeni bölüm için önemli tarih…
Diriliş Ertuğrul yeni sezon o gün mü başlayacak? Diriliş Ertuğrul yeni bölüm için önemli tarih…
Diriliş Ertuğrul 4. sezon ne zaman başlıyor sorusu dizinin gelenekselleşen günü olan çarşamba geldiğinde merak edilmeye başlıyor. Diriliş Ertuğrul'da son bölüm Ertuğrul Gazi'nin yere yığılmasıyla sonlanmış, dizinin tutkunları tarafından merak seviyesi zirveye taşınmıştı... Diriliş Ertuğrul dizisinde yeni bölümün ne zaman başlayacağına dair araştırmalar sürerken geçen sezonun başlama tarihi de mesaj veriyor...
Magazin 20 Eylül 2017 - 09:48

Tarihi konusu ve aksiyon dolu sahneleriyle kendi kitlesini yaratan Diriliş Ertuğrul’da izleyiciler merakla yeni sezonu bekliyor. Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu ne zaman başlayacak, Diriliş Ertuğrul 92. bölüm ne zaman yayınlanacak sorularını sık sık soran Diriliş dizisi hayranları araştırmalarını sürdürüyor. Diriliş Ertuğrul’da merak konusu olan diğer bir detay da Ertuğrul Gazi’nin ölüp ölmeyeceği. Ertuğrul Gazi tarihte nasıl öldü? Ertuğrul Gazi ölecek mi?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’DA YENİ SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ertuğrul'un geçen sezonu 26 Ekim'de başlamıştı. Bu yıl da Ekim ayında başlayacağı yönünde iddiaları gelse de bu haberler kesinlik taşımıyor. TRT’den resmi açıklama gelmediği halde dizinin ekim ayı içinde başlaması bekleniyor.

16x9_dirilis_ertugrul

ERTUĞRUL GAZİ GERÇEKTE NASIL ÖLDÜ?

Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli, tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi. Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans (İnegöl-Karacahisar-Bilecik) tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı. Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan halk tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Söğüt’teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi’yi yürekten seviyor ve sayıyordu. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt’te vefat etti. Türbesi Söğüt’tedir. Her yıl eylül ayının 2.haftası pazar günü anma törenleri yapılmaktadır.

dirilis-ertugrul-73-bolum

ERTUĞRUL GAZİ’Yİ CANLANDIRAN ENGİN ALTAN DÜZYATAN KİMDİR?

26 Temmuz, 1979 yılında dünyaya gelen Engin Altan Düzyatan İzmirlidir. Asıl kökeni Arnavut olan Engin Altan Düzyatan dizi oyuncusu ve sunucudur. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Engin Altan Düzyatan ilk olarak Kenter ve DOT Tiyatrosu’nda görev almış İlk olarak 2002 yılında Koçum Benim adlı dizi ile televizyon ekranlarına çıkan Engin Altan Düzyatan oyunculuğu ile yapımcıların dikkatini çekmiş 2005 yılında Kalbin Zamanı filmi ile beyaz perdeyle tanışmıştır. Sunuculuk deneyimini ise 2010 yılında 1 Milyon Canlı Para adlı yarışma programı ile edinmiştir 2014 yılında Neslişah Alkoçlar ile evlenen Engin Altan Düzyatan bu evlilikten Emir Aras adında bir evlat sahibi olmuştur.

İZLEYİCİLER TWITTER’DA HEYECANLA BEKLİYOR

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.