Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşanması haftaya damga vurdu
Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşanması haftaya damga vurdu
Reza Zarrab ve Ebru Gündeş evliliğinin sürpriz bir şekilde biteceğinin açıklanmasının ardından Türk medyası bu gelişmeye odaklandı.
Magazin 26 Eylül 2016 - 10:51

Geride bıraktığımız güne damga vuran en önemli haberlerden biri de Reza Zarrab ve Ebru Gündeş’in boşanma talebi oldu. Zarrab, eşi Ebru Gündeş’in kendisinden boşanmak istediğini avukatı aracılığıyla yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Açıklamada, “13.09.2016 itibariyle eşim Ebru Gündeş avukatı aracılığı ile tarafıma boşanmak istediğini iletmiş olup akabinde de süreci derhal sonlandırmak üzere yine avukatı aracılığı ile üzerimde baskı uygulamış ve son olarak da 23.09.2016 tarihinde boşanma vekaletnamesini tarafıma göndermiş bulunmaktadır” ifadeleri kullanıldı. Reza Zarrab imzalı yazıda, “içerisinde bulunduğum bu sıkıntılı sürece rağmen eşimin boşanma kararını saygıyla karşıladığımı üzülerek kamuoyununa bildiririm” açıklaması da yer aldı.

reza-bildiri

HAFTANIN EN MEDYATİK BOŞANMASI

Dünyada Brad Pitt ve Angelina Jolie boşanması konuşulurken, Türk medyası da Ebru Gündeş ve Reza Zarrab boşanmasına kilitlendi. Aşklarını ve mutluluklarını her fırsatta dile getiren ve 2010 yılında “60 yıl hiç ayrılmayacağız” diye yola çıkıp yalılarının kapısından otomobillerinin plakasına kadar her yere “60 yıl” yazdıran Ebru Gündeş ve Reza Zarrab’ın evliliği sadece 6 yıl sürdü. İşte Türkiye’nin kilitlendiği haftanın en medyatik boşanmasından gazetelere yansıyanlar:

ebru-gundes-hurriyet

Ebru hiçbir şey istemeyecek (Hürriyet)

Boşanacaklarını duyuran Ebru Gündeş ile Reza Zarrab’ın 2010’da evlilik sözleşmesi yaptığı ortaya çıktı. Buna göre çift bir mal paylaşımında bulunmayacak. Gündeş hiçbir şey talep etmeyecek. Ebru Gündeş ile Reza Zarrab 2010’da evlenmişti.

posta-ic

50 milyon TL’yi az buldu (Posta)

Şarkıcı Ebru Gündeş (41), İran asıllı Türk vatandaşı eşi Reza Zarrab’a (34) boşanma davası açmıştı. Dolandırıcılık ve kara para aklamaktan 6 aydır Amerika’da tutuklu olan Reza Zarrab da “Eşim baskı yaptı. Bu sıkıntılı sürecimde boşanmayı üzülerek kabu ettim” demişti. Ebru Gündeş’in yakın çevresine, “4 yıldır her zorluğa göğüs gerdim. Ama dayanacak gücüm kalmadı. Doktorlarım sağlığımdan endişe ediyor” dedi.

KIZIMIN GELECEĞİ İÇİN

Ebru Gündeş, 1999’da beyin kanaması geçirmiş, ölümden dönmüştü. Altı yıldır evli olan çiftin mal paylaşımın nasıl olacağı merak konusu. Ebru Gündeş’in “Kendim için tek kuruş istemiyorum. Ama kızım Alara’nın (6) geleceğini düşünmeliyim” dediği öğrenildi. İddiaya göre; Ebru Gündeş, Reza Zarrab’ın 50 milyon TL teklifini az bulup reddetti. İstanbul’daki iki yalıdan birini, Bodrum’daki villayı, Amerika-Miami’deki evi de istedi.

ebru-gundes-ic

’60 yıl’ dı 6 yıl sürdü (Habertürk)

Evlenirken, “60 yıl ayrılmayacağız” deyip evin kapısından, tekneye kadar her yere “60 yıl” yazdıran Ebru Gündeş- Reza Zarrab çiftinin mutluluğu 6 yılda sona erdi. Ebru Gündeş, eşinin “Boşanmak istiyor” açıklaması için “Kararım doğrudur” dedi.