Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eda Taşpınar bile gelmedi
Eda Taşpınar bile gelmedi
Geride bıraktığımız yaz sezonlarına oranla oldukça kötü bir başlangıç yapan turizm sezonu tehlike sinyalleri veriyor.
Magazin 31 Mayıs 2016 - 15:29

Hemen her sene sosyeteden ve magazin dünyasından pek çok ismi ağırlayan Göltürkbükü, Haziran ayı gelmesine rağmen sessizlikten kurtulamadı. Lüks işletmelerin boş görüntüleri dikkatlerden kaçmıyor. Bodrum’un cennet Göltürkbükü Mahallesi’ndeki milyar dolarlık beach cluplar, Haziran ayına gelinmesine rağmen boş kaldı.

golturkbuku-ic

Mayıs ayı başında açılışlarını yapan ünlü beachlerden Maki, Maça Kızı, Food Club ve Divan başta olmak üzere su sporları merkezlerinde de sessizliğin hakim olması göze çarptı. Aralarında İngiliz modeller Kate Moss ve Naomi Chambell ile ünlü teknik direktör Fatih Terim’in de yer aldığı birçok ünlü ismin akın ettiği Göltürkbükü’ndeki sessizlik turizmcileri tedirgin etti.

golturkbuku-ic-3

“MAYIS AYININ ORTALARINDA BAŞLARDI”

Göltürkbükü sahilinde 25 yıldır restoran ve beach club işletmeciliği yapan 47 yaşındaki Tahsin Çelik, “Çeyrek asırdır bu koydayım. Yıllardır hareketlilik Mayıs ayının başlarında, bilemediğiniz ortalarında başlardı. Krizin yansımasının bu kadar büyük olacağını tahmin edemedik.

golturkbuku-ic-4

Bu nedenle Nisan ayının sonlarında Mayıs’ın başlarında işletmelerini turizme açanlar gerçekten şok yaşadı. 30-40 kişi çalıştıran işletmeye Mayıs’ta 30 turist gelmedi. Umutlar okulların kapanmasına kaldı. Göltürkbükü tarihinin en kötü günlerini yaşıyor” dedi.

golturkbuku-ic-6

Yaklaşık 4 km uzunluğunda sahili bulunan Göltürkbükü mahallesinde yaklaşık 60 kişinin iskelelerde ve sahilde olduğu iki kişinin jet ski yaptığı görüldü.

golturkbuku-ic-88

Yüksek fiyatların bu sakinlikte etkili olduğu görüşleri dillendirilirker, Göltürkbükü’nün haricindeki Bodrum’un diğer yerlerinde hareketliliğin başladığı görüldü. DHA

gol-ic
Son güncelleme: 15:31 - 31.05.2016