Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Efsanevi şarkıcı Gönül Akkor, Şile’de yaşıyor
Efsanevi şarkıcı Gönül Akkor, Şile’de yaşıyor
Son albüm çalışmasını Sezen Aksu’nun ısrarıyla 1994 yılında yapan ve 23 senedir müzik camiasından uzak olan efsanevi assolist Gönül Akkor'un yaşamını Şile'de sürdürdüğü ortaya çıktı.
Magazin 27 Ekim 2017 - 20:12

2002 yılında geçirdiği beyin ameliyatından sonra ise bir daha görüntülenemeyen Türk Sanat Müziği’nin ünlü ismi Gönül Akkor'un Şile’ye taşındığı ortaya çıktı.

“BÜYÜK BİR AMELİYAT GEÇİRMİŞTİ”
Sanatçının sağlık durumu hakkında da bilgi veren Akay, “Sevenleri, onu hep ‘Gönüller Sultanı' diye anıyor. On beş yıldır tansiyon ve şeker hastalığı nedeni ile rahatsız ve 2002 yılında ise beyin kanaması nedeni ile büyük bir ameliyat geçirmişti” ifadelerini kullandı.

ŞİLE’DE YAŞIYOR
Onur Akay şöyle devam etti:
“Bir dönemi etkisi altına almıştı ve ünlü isimler onu dinlemek için gazinolara akın ederdi. Mesela Seda Sayan'ın onun afişleri ile uyuduğunu bilirim. Şimdilerde daha çok Şile'de yaşayan Akkor, zaman zaman İstanbul'a da geliyor. Bu arada gerçek doğum tarihi 1 Şubat 1942. Kendisine sağlıklı ve uzun ömürler dilerim” notunu düştü.

 

 

Son güncelleme: 16:54 - 06.11.2017

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)