Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eliz Sakuçoğlu, sosyal medyadan sağduyu çağrısında bulundu
Eliz Sakuçoğlu, sosyal medyadan sağduyu çağrısında bulundu
Eliz Sakuçoğlu pek çok ünlü isim gibi sosyal medya hesabından sağduyu çağrısında bulundu.
Erdinç YAPAN
Magazin 18 Temmuz 2016 - 14:51

Başarısız darbe girişimi sonrası adeta tek vücut olan Türk halkı, şimdilerde yaşanan provakatif eylemleri sorguluyor. Linç girişimleri yanında, nedensiz yere insanlar arasında düşmanlık yaratmaya çalışanların varlığı üzerine rahatsızlıklarını dile getiren ve insanları sükunete davet edenlerden biri de Eliz Sakuçoğlu oldu. Başarılı isim sosyal medya hesabından yazdıklarıyla Türkiye’ye gereken şeyin barış olduğunu söylemiş, işte paylaştığı fotoğraf o satırlar:

eliz-sakucoglu-ic

“Söyleyecek çok şeyim var , ve de susacak. Din , kültür, vatan , farklı ırk ve siyasi görüşler adına yapılan tüm kavgalara, savaşlara artık bir dur denilmesi gerekiyor. Çünkü savaş hepimize pahalıya mal oluyor, çünkü savaş kin demek nefret demek en önemlisi de gencecik günahsız insanların ölmesi demek ! Bize barış lazım , bize artık insanlığın moda olduğu bir devir lazım, bize empati ve sevgi lazım! Daha aydın günlere uyanmamız dileği ile, herkese iyi haftalar!”