Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Emel Sayın’dan Tarık Akan itirafı
Emel Sayın’dan Tarık Akan itirafı
Türk Sanat Müziği sanatçısı Emel Sayın konserinde, dün yaşama veda eden Türk sinemasının ünlü oyuncusu Tarık Akan’ı unutmadı.
Magazin 17 Eylül 2016 - 14:09

EXPO 2016 Antalya’da gerçekleşen Türk Sanat Müziği sanatçısı Emel Sayın konseri büyük ilgi gördü. Sayın, dün yaşama veda eden Türk sinemasının ünlü oyuncusu Tarık Akan'ı unutmadı. Usta sanatçı konserine Emel Sayın denince akla gelen ilk şarkılardan biri olan Yıldırım Gürses'in bestelediği “Eller Eller” isimli şarkıyla başladı.

emel-sayin-sli

Turkcell Büyük amfi tiyatroyu dolduran binlerce hayranını selamlayan Sayın, “Bize gösterdiğiniz bu ilgi ne kadar mutlu etti bizi. Size çok teşekkür ediyoruz. Ne zaman Antalya'ya gelsem hep bu güzel resmi görüyorum. O Aspendos konserini hiç unutmadım. Beni o yıllara götürdünüz” dedi. “Huysuz ve Tatlı Kadın, “Rüyalar gerçek Olsa” gibi unutulmaz şarkılarını da sevenleriyle birlikte seslendiren Emel Sayın, Ahmet Selçuk İlkan'ın şiirinden bestelenen “Hatırlar mısın?” şarkısının; “Saçlarımda zamansız aklar var neden? / Yıllar aşkımızı siler demiştin. / Aradığın aşkı buldun mu?/ Sen benim dünyamı yıkıp da gittin” dizelerini okurken de gözleri doldu.

emel-sayin-2

MAVİ BONCUK’U SESLENDİRDİ

Seyircilerden gelen Mavi Boncuk isteği karşısında duygulanan ünlü sanatçı, yaşamını yitiren Yeşilçam'ın ünlü aktörü Tarık Akan'ı da anmayı unutmadı. Tarık Akan ile 3 filmde başrolü paylaşan Emel Sayın, “Tarık Akan sevenler alkışlarıyla sevgilerini gönderirler mi? Biliyorum ne kadar çok severdiniz, biliyorum” dedi.

emel-sayin-3

Gözyaşlarına hakim olamayan Sayın, sahnede duygu dolu anlar yaşadı. Kıymetli bir dostunu kaybettiği için çok üzgün olduğunu ifade eden Emel Sayın, “İtiraf edeyim bugün huzurlarınıza gelmek sahneye çıkmak biraz zor oldu. Nedenini biliyorsunuz. Çok üzgünüm. Çok sevgili, arkadaşımı dostumu kıymetli bir insanı kaybettim. Hepimiz için öyle. Hepimizin başı sağolsun. Bu şartlarda zordu ama sizler varsınız. Sizler böyle buraya gelirsiniz biz de engel dinleyebilir miyiz? Buna gönlümüz razı olmazdı tabii ki. Ve size teşekkür borçluyum. Size minnettarım. Zaten ömrüm boyunca böyleydi.” Tarık Akan ile “Feryat”, “Yalancı Yârim” ve “Mavi Boncuk” isimli filmlerde rol aldıklarını söyleyen Emel Sayın, “Bu şarkıların üçünü de söyleyeyim. Onun Aziz ruhuna hediye edelim. Onu böyle analım bu gece” diyerek, şarkılarını seslendirdi.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Emel Sayın, Tarık Akan’ın vefatı sonrasında sosyal medya hesabından ikilinin yıllar önce bir film setinde çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Sayın’ın bu fotoğrafa düştüğü “Güle güle sevgili….Tarık” notu da dikkatlerden kaçmadı ve ikilinin bir dönem sevgili oldukları yönünde yorumlandı.

emel-sayin
Son güncelleme: 15:15 - 17.09.2016