Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erol Evgin’in sözleri sosyal medyada gündem oldu
Erol Evgin’in sözleri sosyal medyada gündem oldu
Sanatçı Erol Evgin'in Bakçiçek İlter'e vediği röportajda söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu.
Magazin 20 Haziran 2016 - 11:55

Ünlü sanatçı Erol Evgin,  verdiği röportajda, geçtiğimiz yıllarda “dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” sözleriyle gündem olan  Aysun Kayacı’ya destek veren sözler söyledi.

“3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor” diyen Evgin, demokrasi ile ilgili sözleri nedeniyle bir çok kullanıcının tepkisini çekti.

İşte Erol Evgin’in o sözleri:

“Galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi. Bize fazla geliyor. Bir manken kızımız “Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” olacak demişti hatırlarsanız… Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil.
Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin.”

aysunkayacı

AYSUN KAYACI NE DEMİŞTİ?

2008 yılında “Haydi Gel Bizimle Ol” programında, Müjde Ar ile Pınar Kür ve Aysun Kayacı arasında sert bir tartışma yaşanmıştı. Kayacı, AKP seçmenini eliştiren sözler şöylemişti:

“Ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, ‘dağdaki çoban’la benim oyum eşit mesela. Niye? Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. O benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba”

Son güncelleme: 12:09 - 20.06.2016
Etiketler