Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eski FETÖ’cü olduğunu itiraf eden Yaşar Alptekin için savcılığa çağrı
Eski FETÖ’cü olduğunu itiraf eden Yaşar Alptekin için savcılığa çağrı
Eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin'in eskiden FETÖ'ye üye olduğunu açıklamasına tepki yağıyor. Sosyal medya kullanıcıları eskiden terör örgütüne üye olduğunu itiraf eden Alptekin ile ilgili savcıları göreve çağırıyor.
Magazin 3 Eylül 2017 - 16:39

Eski manken Yaşar Alptekin, Hürriyet’e verdiği röportajda eskiden Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olduğunu itiraf etti. “Ben de FETÖ'cüydüm. 2004-2008 arası onlarlaydım” diyen Alptekin, Türkiye’nin yüzde 70’inin kandırıldığını öne sürdü.

2008'de ihtiyacı olan iki çocuk için Cemaat'ten zekat mahiyetinde burs rica ettiğini anlatan eski manken, “Para yoksa okutmayız” cevabını aldığını belirterek, “Böyle Müslümanlık olur mu?’ dedim ve ayrıldım. O sırada bir Allah dostuyla tanıştım. ‘Ben Adıyaman'a Menzil Cemaati'ne gidiyorum. Sen de gel’ dedi. Şimdi o Cemaat'le birlikteyim” dedi.

yasaralptekin
Son dönemlerde sık sık gündeme gelen Menzil tarikatının FETÖ’nün terörist kadrolarının tasfiyesiyle boşalan alanlara sızdığı söyleniyor. CHP Milletvekili Mahmut Tanal, bir açıklamasında “İçişleri, Adalet ve Sağlık Bakanlıkları Menzil tarikatının elinde” demiş ve bu sızmaya karşı uyarıda bulunmuştu.

yasaralptekin4

Yıllardır devlette kadrolaşan ve ardından 15 Temmuz’da halka silah sıkan, 249 kişiyi şehit eden FETÖ’nün yerine bir başka tarikatın ikame edilmesi son günlerde gündemde ve tepki çekiyor.

yasaralptekin5

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.