Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Evrim Akın, sosyal medya hesabından dikkat çekti
Evrim Akın, sosyal medya hesabından dikkat çekti
Sunucu ve oyuncu Evrim Akın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla D Vitamini eksikliğine dikkat çekti.
Magazin 25 Ağustos 2016 - 14:23

Evrim Akın sağlık kontrolü için gittiği doktorda yapılan tahliller sonucu vücudunda bulunan D Vitamini seviyesinin olması gerekenden çok daha düşük olduğunu gördü. Akın, yaşadığı süreci sosyal medya hesabından anlatarak insanları bu koduna dikkatli olmaları yönünde uyardı. İşte Evrim Akın’ın o paylaşımları: “D Vitamini sen ne önemliymişsin meğer! (Ölçtürdüm 8 çıktı) Mutsuzluğun, tembelliğin temel sebebiymiş. Neyseki her şey kontrol altına alındı. Mutsuzluk, tembellik sadece iki örnek. Daha nice olumsuz kötü etkiler var. Aman ha ihmal etmeyin mutlaka test yaptırın ve doktorunuzu dinleyin.”

evrim-akin-ic

VÜCUTTA OLMASI GEREKEN D VİTAMİNİ ORANI

D vitamini eksikliği artık küresel bir salgın olarak kabul ediliyor. 25(OH)D düzeyi 20 ng/mL'den düşük ise D vitamini eksikliği, 21 ile 29 ng/mL arasında ise D vitamini yetersizliği, 30 ng/mL'den yüksek ise yeterli düzey (tercih edilen aralık 40-60 ng/mL) ve 150 ng/mL'den yüksek ise D vitamini intoksikasyonu olarak kabul edilmekte.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.