Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eylem Toraman ve İbrahim Toraman arasındaki dava görülmeye başlandı
Eylem Toraman ve İbrahim Toraman arasındaki dava görülmeye başlandı
İbrahim Toraman ve eşi Eylem Toraman hakkında karşılıklı olarak "Eşe karşı basit yaralama" suçundan açılan davanın görülmesine başlandı.
Magazin 25 Mayıs 2016 - 08:47

Anadolu 66. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya müşteki-sanık İbrahim Toraman katılmazken, bir diğer müşteki-sanık Eylem Toraman ve avukatı hazır bulundu. Duruşmada kimlik tespiti yapılan Eylem Toraman, evli, 1 çocuklu ve avukat olduğunu belirtti. Duruşmada ifade veren Eylem Toraman, eşi İbrahim Toraman'dan şikayetçi olduğunu söyleyerek, “Eşim olan İbrahim ile aramızda görülmekte olan boşanma davası vardır. Olay tarihinden önce gezmek amacı ile Milano'ya gitmişti. Olaydan bir gün önce evde annem, babam, anneannem ve eşimin yengesi vardı. O sırada perde tamiri için bir kişi geldi. Kısa süreli perde tamiri yapıp gitti. Eşim beni telefonla arayıp, 'Sen yokluğumda nasıl eve erkek alırsın?' dedi. Kendisine evde yalnız olmadığımı söyledim. Buna rağmen hakaret içerikli mesaj gönderdi” dedi.

toraman-ic-1

“BANA KÜFÜR ETTİ”

Olay günü, eşiyle mutfakta bulundukları sırada raftan bardak alırken yere düşürdüğünü ifade eden Eylem Toraman, “Bana küfretti. Ben de kendisine 'Sen alsaydın ne olurdu?' dedim. Bunun üzerine bana saldırdı. Kucağımda çocuk olmasına rağmen yüzüme yumrukla vurdu. Düşerken başımı çarptım. Saçımdan tutup darp etti. Bir ara kendimden geçtim. Babamı arayıp yardım istediğimi hatırlıyorum. Beni ambulansla hastaneye götürdüler. Ben olay sırasında eşimi darp etmedim. Kendisinin saldırılarından korunmaya çalışsam da başarılı olamadım. Beni darp ederken bir yandan da 'Sen bana yük geliyorsun, seni boşayacağım' diyordu” şeklinde konuştu. Eylem Toraman'ın avukatı Murad Can da, “İbrahim Toraman müvekkilimi suçlamış ise de bir kadın olduğu gözönüne alındığında müvekkilimin kendisini darp etmesi hayatın olağan akışına aykırıdır” dedi.

İBRAHİM TORAMAN ZORLA GETİRİLECEK

Mahkeme, usulüne uygun davet tebliğine rağmen duruşmaya gelmeyen İbrahim Toraman'ın duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi. İkili arasındaki boşanma davası dosyasını incelemek üzere süre isteyen mahkeme duruşmayı erteledi. İbrahim Toraman hakkında “Hakaret” ve “Eşe karşı basit yaralama” suçlarından toplamda 9 aydan 3 yıl 6 aya, eşi Eylem Toraman'a ise “Eşe karşı basit yaralama” suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.