Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fatma Turgut You May Kiss The Bride ile bir arada…
Fatma Turgut You May Kiss The Bride ile bir arada…
You May Kiss The Bride ilk Türkçe parçasıyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor!
Magazin 19 Şubat 2016 - 16:59

Vokalde Alptuğ Özdemir, gitarda Berkay Aslanbay, bas gitarda Enes Çoşkun, gitar ve vokalde Korhan Yıldırım, davulda ise Barış Can Çelik’ten oluşan grup 2011 yılında İstanbul’da kuruldu. Grup, kendine isim aradığı sıralarda bir filmde geçen ”Now, you may kiss the bride” repliğinden ilham alarak isimlerini koymaya karar verdi.

Grup, ilk yurt dışı turnesine çıkmadan önce iki EP, üç single yayınladı. Rusya, Ukrayna ve Belarus ülkelerini içeren ”Kiss&Get Tour” turnesini gerçekleştirdi. Döndüklerinde ise Alman plak şirketi Retfield Records ile anlaşıp iki ayrı single ve müzik videosu yayınladı. Dünyanın sayılı müzik festivallerinden olan Groesrock’ta (Belçika) yarışan binlerce grup arasında üçüncü olarak Türkiye’yi temsil eden ilk ve tek müzik grubu oldular.

İngilizce şarkılarının yanı sıra Türkçe bir şarkılarının da olması gerektiğine karar veren grup, MODEL grubu vokalisti Fatma Turgut’la iletişime geçti. DMC plak şirketiyle anlaşan grup şarkının kayıtlarını Taksim Cross stüdyolarında aldı. Daha sonra yönetmenliğini Murad Küçük’ün üstlendiği ”Bensiz Bir Sen” adlı parçanın klibini Ümraniye Platoları’nda 15 saatte tamamladı. Ekibin içinde Türkiye’nin önde gelen isimlerinden Umut Eker, Ulaş Ergin, Veli Kuzlu, ve Manekineko yer almaktadır.

 

Tarzlarının Türkiye’deki örneğini sizlerle paylaşmak isteyen You May Kiss The Bride yeni bir serüvene hazırlanıyor. Bu coğrafyada her türlü müziğin kabul göreceğini umut ettikleri için, sizlere bu çalışmayı en içten halleriyle, oldukları gibi sunmaktadırlar.

Son güncelleme: 17:00 - 19.02.2016