Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu istifaya çağırdı
Fazıl Say, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu istifaya çağırdı
Fazıl Say'dan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun Ensar Vakfı'nı savunmasına sert tepki....
Burcu ÖZEN
Magazin 23 Mart 2016 - 12:02

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun Karaman'da yaşanan ve Ensar Vakfı ile ilişkilendirilen çocuk tacizleriyle ilgili olarak, “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” sözlerini sarf etmesi gündemde bomba etkisi yarattı.

Bu skandal açıklama Bakan Ramazanoğlu’nu Twitter’da trend topic yaparken; ünlü isimler de tepkilerini ortaya koydu. Ünlü piyanist Fazıl Say, ‘bu bakanın dedikleri insanlık dışı’ diyerek, Bakan Ramazanoğlu’nu istifaya çağırdı.

İşte Say’ın sosyal medya hesabından paylaşımı; 

“İster Batı kültürü olsun, ister İslam kültürü, ‘kültür’ yaşamın özüdür ve insandan yana olduğu zaman kültürün bir değeri vardır. ‘Kültür’ insanı ilerlettiğinde değerlidir… Yaşam biçimi ile, sanat ile, bilim ile olur bu da… Batı ile Doğu kültürleri arasında köprülere ihtiyaç var.
İnsanların birbirini anlamasına.. Her gün bir sürü tartışma… Şimdi burada ‘cinsel istismar’ konusunda bu bakanın dedikleri, yaşama kültürüne o kadar uzak ve o kadar insanlık dışı ki, gerçekten aile bakanı şu dediklerinden dolayı hemen istifa ettirilmelidir.. Ama nerdeee? ‘Öbür taraf’ istifasını istedi diye hangisi istifa etmişti bugüne değin? ‘Kültür’ bulandırılır orada hemen.. İnsanlık olmadan. ‘Kültür’ pozitif olduğu zaman değerlidir.
Kimse kendini kandırmasın ;
Patlatsınlar bir arabesk parça. Bu sapıklıkları işlemek arabesk kültüründe sorun değildi ve her seferinde gözyaşı bombardımanıyla bu halleri acındırarak affettirmeye çalışmak da değildi. Etik mi? Ne etiği? Uzunca tartıştık bunu… Onlar kazandı…”

Son güncelleme: 14:54 - 23.03.2016