Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say ‘Hayyam retweet’ davasında yaşadıklarını anlattı
Fazıl Say ‘Hayyam retweet’ davasında yaşadıklarını anlattı
Geride bıraktığımız gün hakkında açılan davayı kazanan Fazıl Say, dava sürecinde yaşadıklarını ve sonuçtan duyduğu mutluluğu sosyal medya hesabından paylaştı.
Magazin 8 Eylül 2016 - 10:23

İşte Fazıl Say’ın kaleminden dava süreci: “Hayyam retweet davasını kazanmamız birçok açıdan iyi oldu. Bu 4 yıl boyunca ne kadar çok yorulduğumuzu, ne kadar çok üzüldüğümüzü, yıprandığımızı, ne kadar hakarete ve haksızlığa uğradığımızı, ne kadar tutsak hissettiğimizi, sayısız kere mahkeme salonlarına, sayısız kere -turne dönüşlerinde uçaktan inip -saçma bir başka sebepten savcılığa ifade vermeye gittiğimizi anlatsam, ürkersiniz. Korkunç bir süreçti. Korkutucu ve yıldırıcıydı. Avukatım Meltem Akyol, Ekibim Ceylan, Taner, Marianne, Eren ve Toygun ve ben yılmadık. Tüm bunlara. Bir kere olsun yanlış bilgi vermedik. Bir kere olsun kimseye yaranmaya da çalışmadık. 2012 yılında sayfamda bir tartışmaya ( leyhte ve aleyhte yazılanları eşit bir şekilde yayınlayarak) yer vermiştim. Aynı retweetleri benim dışımda yüzlerce kişi zaten retweet etmişti.Neden mahkemeye verildiğimi bile anlamadık 10 ay hapis cezası aldığım gün dünyada açıkçası yer yerinden oynamıştı. Bu derece zorlama bir kararı hakim okurken hayatımın en yalnız gününü yaşadım. Bilmiyorum. Şimdi sevinmeli miyim?

Ne demiş Hayyam?

Ey kör, bu yer bu gök bu yıldızlar boştur boş / Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş / Şu durmadan kurulup dağılan evrende / Bir nefestir alacağın o da boştur boş!