Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say serçe parmağı üzerinden Türkiye gündemine gönderme yaptı
Fazıl Say serçe parmağı üzerinden Türkiye gündemine gönderme yaptı
Dünyaca ünlü değerlerimizden piyanist ve besteci Fazıl Say sosyal medya hesabından yine ilginç bir paylaşıma imza attı.
Magazin 28 Ocak 2016 - 11:42

Yaptığı açıklamalar ve paylaştığı tweetler üzerinden suçlanan ve ifade vermek zorunda kalan Fazıl Say, tüm suçlamalardan aklandıktan sonra kendisini tamamen işine verdi.

Özellikle Kasım ayındaki seçimlerden sonra sosyal medya hesaplarından da ülkenin stresli ve tartışmalı ortamından uzak kalmak istiyorum şeklinde açıklamalar yapan Fazıl Say, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla hem tebessüm ettirdi hem de ülke gündemine inceden bir gönderme yapmış oldu.

Foto: Sosyal medya

Yaptığı paylaşımla siyasilerin kavga dilini eleştiren Fazıl Say örneğini serçe parmağı üzerinden verince ortaya bu keyifli metin çıkmış: “Serçe parmağım yüzük parmağıma dava açmış. ‘Bari siz yapmayın' dedim “büyük resmi görmek lazım” Serçe parmağına dedim “öfkene fiyat biçme, bari 1 liralık manevi tazminat davası aç 250.000 çok, bak insanlar yanlış anlar” razı etmeye çalıştım. Bir türlü dinlemiyor.

Foto: Sosyal medya

“Hakaret etti kamuoyu önünde özür dilesin” diyor. “O mibemol benimdi geldi bastı” diyor. “Facebook’ta yazmasın” diyor. “Bir daha beraber çalışmama kararı aldık” diyor. “Zaten kazanacağım parayı vakıflara bağışlayacağım, serçe parmağını geliştirme fonuna yatırıp genç serçe parmaklarına destek olacağım” yapmayın etmeyin dedim. Dinlemiyor.”