Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Fazıl Say’ın Ankara isyanı
Fazıl Say’ın Ankara isyanı
Fazıl Say, Ankara katliamı sonrası, insanların üzüntüyü paylaşmada bile birleşemediğine dikkat çekti.
Burcu ÖZEN
Magazin 18 Şubat 2016 - 11:12

Dün akşam Türkiye'yi yasa boğan Ankara saldırısında 28 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı terör örgütü YPG'nin düzenlediğini ve saldırıyı gerçekleştiren kişinin Suriye doğumlu Salih Neccar olduğu açıklandı. Türkiye’de sosyal medyada geniş yankı bulan bu olay, dünya basınında da geniş yer buldu. Ünlü isimler Ankara ile ilgili anılarını paylaştı ve bu acıya ortak olmaya çalıştı.

Fazıl Say ise ölenlere rahmet dilemenin bile insanları birleştiremediğine dikkat çekti. Sosyal medya durumunda “islam bu savaşı kazanacak” yazanları da eleştirdi: “Hangi savaşı, kime karşı, niye, nasıl”

 

Ünlü piyanist Fazıl Say da, teröre sitem etti. Olaydan sonra yaptığı paylaşımda Say:

“Kapkaranlık bir dönem. Ölüm kültürü ve terör bitmek bilmiyor memleketimde. Dün akşamki Ankara terör saldırısında hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. Burada, sosyal medyada, şu yukarıdaki cümlelerimi yazıp “rahmetle andığım” için bile bir takım trol saldırısına uğrayabiliyorum. Neden ? Neden? Adamın profiline bakıyorum twitter’da, “islam bu savaşı kazanacak” yazıyor “durum”unda. Hangi savaşı, kime karşı, niye, nasıl, hiç birinin cevabı yok. İşte bu daha da ürkütücü oluyor. Bir terör olayında bile farklı düşünceler birleşemiyor. Savruluyor. “Ölenlere rahmet dilemek” bile ikiye ayrılıyor. Azar işitiyoruz. Çok çok karanlık. Gömüldük. Ve nasıl çıkacağız bundan ben bilemedim. Siz biliyorsanız bana anlatın….” notunu düştü.

Son güncelleme: 13:26 - 18.02.2016